• Repertuar
  • Załatw sprawę w Urzędzie
  • Wzmocnienie stopnia cyfryzacji urzędów
  • rodzinka
  • Idzie sobie Grześ...
  • Schronisko w Krzesimowie
  • Zdrowy Świdnik
poniedziałek, 05 marzec 2018 14:20

Wspominała szkolne lata

Napisała 

II Liceum Ogólnokształcące obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia. Z tej okazji placówka postanowiła zorganizować cykl spotkań ze swoimi absolwentami. Na pierwsze zaproszono Ewę Jankowską, sekretarz miasta.

- Chcieliśmy pokazać wam, kim są wasi poprzednicy, czym się dziś zajmują i ile osiągnęli. Pani Ewa reprezentuje pierwszy rocznik, który zdecydował się podjąć ryzyko i zacząć naukę w nowo utworzonym liceum - mówiła do zgromadzonych w auli uczniów Magdalena Skwarczyńska-Zuch, wicedyrektor II LO.

Poniedziałkowe spotkanie poprowadzili razem z nią trzecioklasiści - Barbara Grochecka i Mateusz Wszelaki. Licealiści zapytali Ewę Jankowską, czy szkoła bardzo się zmieniła, czy utrzymuje kontakt z kolegami i koleżankami z klasy, na czym polega praca sekretarza miasta oraz jakie trzeba mieć cechy, by móc ją pełnić. Nie zabrakło też anegdot ze szkolnych lat i wskazówek dla uczniów.

- Uwierzcie w siebie i swoje umiejętności. Myślcie o przyszłości oraz o tym, czym chcielibyście się zajmować i pod tym kątem wybierajcie kierunki studiów. Pamiętajcie też, że w naszym regionie jest wiele uczelni z potencjałem. Może warto wybrać którąś z nich - radziła E. Jankowska.

Wizyta w szkole była też okazją do rozmowy z nauczycielkami Wiesławą Lisek i Jolantą Dubaj, których uczennicą była niegdyś pani sekretarz.

Przez najbliższe tygodnie szkołę będą odwiedzać inne osoby, które postanowiły podzielić się z licealistami swoimi wspomnieniami. Najbliższe spotkanie odbędzie się prawdopodobnie już 12 marca.

Najczęściej czytane