Nasz Niebieski Przyjaciel

Autor: |

18 maja 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Świdniku odbył się IV Powiatowy Konkurs o życiu i nauczaniu Jana Pawła II.

W konkursie wzięło 8 drużyn uczniów z klas trzecich szkół podstawowych powiatu świdnickiego: SP w Mętowie, SP w Podzamczu, SP w Siostrzytowie, Zespołu Szkół w Kalinówce oraz SP nr 7, SP nr 5, SP nr 4 i SP nr 3 w Świdniku.

W wyniku rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy.

I miejsce – drużyna z SP w Mętowie w składzie: Natalia Maksim, Magdalena Podpora i Kinga Wierzbicka.

II miejsce – drużyna z SP nr 3 w składzie: Wiktoria Brzozowska, Julia Sławińska i Marcel Wójtowicz.

Po dogrywce o 3 miejsce między SP nr 4 i SP nr 7 III miejsce zajęła drużyna z SP nr 4 w składzie: Jakub Kulak, Karol Olszak i Zuzanna Ślęp.

Zwycięskie drużyny otrzymały statuetki, ufundowane przez Dyrektora SP 3 w Świdniku – pana Marka Kwiecińskiego. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Świdniku. Dodatkowo każda ze szkół otrzymała do biblioteki szkolnej książkę z płytą o Janie Pawle II, ufundowane przez Radę Rodziców SP nr 3.

Na najlepszych uczestników rundy pytań indywidualnych czekały medale, ufundowane przez organizatorki. I miejsce i złoty medal zdobył Radosław Wójcik z SP w Siostrzytowie, II miejsce i srebrny medal – Kinga Wierzbicka z SP w Mętowie, a III miejsce oraz brązowy medal – Weronika Jaworska z SP nr 7 w Świdniku.

Organizatorkami konkursu były panie: Jadwiga Dziuba, Aleksandra Ślęp i Katarzyna Terlecka. O oprawę artystyczną konkursu zadbali p. K. Terlecka i p. Sławomir Iwanicki oraz p. Elżbieta Banaszewska.

Last modified: 2 lipca 2020