Nasi pływacy najlepsi

Autor: |

Po udanych startach w mistrzostwach województwa lubelskiego w pływaniu, w których Bartosz Kotwica wywalczył sześć, a Emil Krzykała pięć złotych medali, zawodnicy klubu pływackiego Avia wyjechali na Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13-letnich.

Zawody odbywały się jednocześnie w dwóch miastach w Polsce – Gorzowie Wielkopolskim i Ostrowcu Świętokrzyskim. Kluby z województwa lubelskiego startowały w Ostrowcu. Ze Świdnika pojechało tam trzech pływaków: Emil Krzykała, Bartosz Kotwica i Filip Lech.

Krzykała, w pierwszym dniu zawodów wywalczył pierwsze miejsce na swoim koronnym dystansie 400 m stylem dowolnym (czas 4:24,61). Uzyskany wynik zapewnił mu tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw. W drugim dniu startów Emil był drugi na 100 metrów stylem dowolnym (czas 57,25). Bartosz Kotwica stawał na drugim stopniu podium w wyścigach na 100 metrów stylem grzbietowym (czas 1:02,28) oraz na 200 metrów stylem zmiennym (czas 2:20,53). Trzeci z naszych reprezentantów, Filip Lech, mimo że nie zajął czołowych miejsc, znacznie poprawił swoje rekordy życiowe.

– Jestem bardzo zadowolony z wyników osiągniętych przez moich zawodników – mówi Zdzisław Stypiński, trener pływaków Avii. – Po wstępnym porównaniu rezultatów z zawodów w Gorzowie i Ostrowcu, wynika, że Emil Krzykała jest najlepszym zawodnikiem w Polsce, na 400 metrów stylem dowolnym i drugim na 100 metrów stylem dowolnym. Bartek Kotwica natomiast jest drugi w naszym kraju na 100 i 200 metrów stylem grzbietowym.

Last modified: 29 czerwca 2020