Najlepsza wśród czytelników

Autor: |

Barbara Śpiewak została Najlepszym Czytelnikiem Roku 2020 w konkursie Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Baltyn, a trzecie Ewa Szymanek. W rywalizacji wzięło udział 3596 czytelników, w wieku od 16 do 95 lat.

– W ocenie kandydatów bierzemy pod uwagę nie tylko liczbę wypożyczonych książek, ale także terminowość ich zwrotu i dbałość o wypożyczoną lekturę – mówi Piotr Jankowski, dyrektor MPBP.

Laureatka wypożyczyła w ubiegłym roku 318 pozycji, zdobywczyni drugiego miejsca – 273, a trzeciego – 253 książki.

– Miałam osiem lat, kiedy zapisałam się do biblioteki. Czytanie zawsze było moją największą pasją. Potem stało się zawodem, ponieważ studiowałam polonistykę i uczyłam języka polskiego w szkole. Obecnie niełatwo namówić młodzież do czytania, bo istnieje ogromna konkurencja w postaci Internetu i mediów elektronicznych, ale trafiają się osoby czytające bardzo chętnie. Zawsze muszę mieć w domu zapas książek. Bardzo lubię literaturę faktu, reportaże, biografie, literaturę piękną, również współczesną, ale także książki sensacyjne, thrillery, czyli cały wachlarz gatunków. Podoba mi się duża ilość nowości wydawniczych kupowanych przez bibliotekę. Jestem jej czytelniczką od dobrych kilkudziesięciu lat, ale zawsze mogę liczyć na nowe tytuły. Uważam, że bibliotece potrzebna jest nowa siedziba z prawdziwego zdarzenia, odpowiadająca potrzebom 40-tysięcznego miasta, gdyż obecna jest już za ciasna i dla czytelników, i dla obsługujących ich pań bibliotekarek – przekonuje Barbara Śpiewak.

Last modified: 28 stycznia 2021

Zmień język »