Najlepsi uczniowie odbiorą stypendia

Autor: |

fot. archiwum
Są laureatami olimpiad i konkursów przedmiotowych. Mogą też pochwalić się wysoką średnią i wynikiem egzaminu ósmoklasisty lub matury. 149 uczniów ze świdnickich klas IV-VIII szkoły podstawowej i ponadpodstawowej odbierze wkrótce stypendium naukowe Burmistrza Miasta Świdnik za rok szkolny 2020/2021.

Finansowe wsparcie przyznawane jest w trzystopniowej skali, w zależności od klasy i rodzaju placówki. W tym roku stypendium I stopnia otrzyma troje uczniów, II stopnia – dwudziestu, a III – stu dwudziestu sześciu. Zarówno wśród dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, jak i uczniów placówek ponadpodstawowych najwyższa średnia ocen wyniosła 6,0. Takim osiągnięciem może pochwalić się siedem osób.

– Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć podopiecznych świdnickich szkół. Stypendia stanowią symboliczną nagrodę za ich wytrwałość i zaangażowanie we własny rozwój. Zachęcają również do dalszej pracy i motywują do podejmowania naukowego wysiłku, który w przyszłości zaowocuje kolejnymi sukcesami – podkreśla burmistrz Waldemar Jakson.

Uroczyste wręczenie stypendiów zaplanowano 23 września, w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury. Wówczas poznamy też listę nagrodzonych.

Last modified: 6 września 2021