Najlepsi nagrodzeni

Autor: |

434 uczniów z województwa lubelskiego zostało uhonorowanych stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/21. Wśród nich znaleźli się również świdniczanie.

Nagroda przyznawana jest osobom, które otrzymały promocję z wyróżnieniem i miały najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki.

Do grona wyróżnionych zaliczają się uczniowie świdnickich szkół. Są to: Kacper Andrzejewski i Kacper Śliwa z I Liceum Ogólnokształcącego, Jakub Machnikowski i Patryk Strzałkowski z II Liceum Ogólnokształcącego, Sofiia Stepanchenko i Jakub Rudkowski z Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej oraz Natalia Krzyżak, Marcin Malinowski i Julia Milanowska z Zespołu Szkół nr 1.

Nagrodzeni podkreślają, że stypendium jest dla nich ogromnym wyróżnieniem i docenieniem trudu jaki włożyli w naukę. Stanowi uhonorowanie ich dotychczasowych osiągnięć.

– To także motywacja do dalszej, systematycznej pracy – dodaje Jakub Machnikowski, uczeń kl. IIAL4. – Nauka jest dla mnie kluczem do osiągnięcia sukcesów w przyszłości. Pieniądze przeznaczę na rozwój kompetencji informatycznych w zakresie programowania.

Patryk Strzałkowski planuje wydać stypendialne środki na zakup laptopa umożliwiającego mu działania poza własnym biurkiem zarówno teraz, jak i na studiach, a także na nowy dysk do komputera stacjonarnego. Nagroda jest dla niego przypieczętowaniem pracy w pierwszej klasie liceum: – Stypendium to efekt samozaparcia i wychodzenia ponad to, co wymagane. Był to jednak nie tylko mój wysiłek, ale i świetnych nauczycieli. Nieocenione jest też wsparcie bliskich oraz niesamowicie zgranej klasy, w której aż chce się uczyć. Wiele pomógł mi sport. Stanowił odskocznię, poprawiał samopoczucie i pracę mózgu. Wyróżnienie uświadomiło mi, że można dawać z siebie sto procent i jeszcze więcej nie rezygnując z pasji, przyjaciół czy snu – jak przekonują niektórzy.

– Nie uczę się dla pieniędzy, ale stypendia, które otrzymuję, traktuję jako wynagrodzenie za wysiłek włożony w naukę. Jest dla mnie bardzo ważna, bo dzięki niej mogę osiągnąć sukces w przyszłości. Życie zawodowe chciałbym związać z informatyką, więc najprawdopodobniej przeznaczę nagrodę na rozbudowę zestawu komputerowego – mówi trzecioklasista Kacper Śliwa.

aw

Last modified: 3 grudnia 2020