Nagrody dla bibliotekarzy

Autor: |

Świdniccy bibliotekarze świętowali dzisiaj 65-lecie działalności Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej. Pandemiczne obostrzenia sprawiły, że obchody jubileuszu trzeba było podzielić na kilka etapów. Tym razem bibliotekę odwiedzili burmistrz Waldemar Jakson, Włodzimierz Radek, przewodniczący Rady Miasta i Andrzej Miskur, przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego.

– Biblioteka w Świdniku jest doskonałym przykładem na to, jak szanując tradycję, można szukać alternatywnych, nowoczesnych dróg dotarcia do czytelnika. Cyceron sformułował zdanie, że książka jest najlepszym przyjacielem człowieka, a biblioteka świątynią jego myśli.  Te słowa są aktualne również dzisiaj. Współczesny bibliotekarz musi posiadać wiele różnych kompetencji: erudycję, kreatywność, zdolności organizacyjne. Nie może mu zabraknąć ciepła, ani życzliwości w kontaktach z innym człowiekiem. Dziękują Państwu za trud i aktywność, które są wyrazem troski o potrzeby człowieka i jego pełny rozwój – mówił Andrzej Miskur.

Burmistrz Waldemar Jakson podkreślał, że biblioteka jest jedną z instytucji będących fundamentem edukacji, ale też tożsamości mieszkańców: Biblioteka powstała razem z miastem. Zawsze wychodziła poza ustawowe ramy działalności. Była i jest ważnym ośrodkiem życia kulturalnego i społecznego. Cieszę się, że nie poddaje się stagnacji, ale wciąż rozwija wychodząc naprzeciw coraz to nowszym wyzwaniom cywilizacyjnym.

Również Włodzimierz Radek, przewodniczący Rady Miasta wyraził podziękowania za prace biblioteki na rzecz lokalnego środowiska podkreślając wyjątkową atmosferę, jaką stwarzają jej pracownicy.

Okolicznościowe dyplomy, z rąk Andrzeja Miskura i burmistrza Waldemara Jaksona odebrali: Dorota Cioczek, Wioletta Kimak-Gębała, Małgorzata Kardasiewicz, Magdalena Antończak, Aleksandra Majewska, Anita Woźniak, Joanna Makuszewska, Katarzyna Tabaczyńska, Joanna Swacha-Broda oraz Łukasz Groszek.

Last modified: 26 lutego 2021

Zmień język »