Nadchodzi nowy sezon w MOK

Autor: |

Miejski Ośrodek Kultury rozpoczął już przygotowania do nowego sezonu artystycznego. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, większość dotychczasowych, jak i zupełnie nowe formy zajęć pojawią się w nowej ramówce już we wrześniu.

– Pracujemy jeszcze nad uszczegółowieniem harmonogramu propozycji – mówi Ewa Jaśkowiak, kierownik Centrum Kultury. – Większość dotychczasowych form pozostanie. Przygotowujemy również nowe oferty. Proponowany harmonogram zajęć opublikujemy w drugiej połowie sierpnia.

Wiadomo już, że z dotychczasowych zajęć proponowanych w MOK kontynuacji doczekał się Pilates Art, prowadzony przez Martę Szczecinę-Nowosad. Jest to trening o statycznym charakterze, łączący elementy jogi, tai-chi, gimnastyki i baletu. 

W zbliżającym się sezonie powrócą zajęcia Świdnickiego Zespołu Baletowego prowadzone przez Beatę Kamińską. Z kolei grupy Modern Balet, Teatru Tańca Topaz i Topaz Mini poprowadzi Joanna Dudek.

Powróci również Teatr PukPuk, pod kierownictwem Katarzyny Marjasiewicz. Tym razem nabór będzie prowadzony do jednej grupy.

Ręce mogą zacierać z zadowolenia pasjonaci jogi. Kurs będzie nadal prowadzony przez Ewelinę Skibińską. Wznowione zostaną również zajęcia z robotyki i programowania Minecraft Andrzeja Zbytniewskiego. W harmonogramie znalazły się zajęcia plastyczne w grupie „Pod Błękitną paletą”, prowadzone przez Renatę Szurygę. Rozpoczną się w październiku.

W rozkładzie jazdy znajdą się zajęcia Zespołu Tańca Nowoczesnego FUX. Z kolei Teatr Stonoga Renaty Elmerych najprawdopodobniej zmieni nazwę i przeobrazi się w teatr improwizacji.

Kontynuacji doczekają się też takie formy jak: szachy, Artakrobatyka (prow. Piotr Bałabuszek), parkour (prow. Damian Grabowski), pracownia ceramiczna „Anima Art.” (prow. Igor Kaznowski), Zumba Kids (prow. Aleksandra Pietroń), Zumba Junior/Family, Masterclass (prow. Weronika Kassin-Lemik), Latino Solo (prow. Aleksandra Szopa).

W nowym sezonie nie zabraknie również prób chóru Arion Magdaleny Celińskiej, Zespołu Tańca Ludowego „Leszczyniacy” Beaty i Lecha Leszczyńskich oraz  Helicopters Brass Orchestra pod batutą Rafała Maruszaka. Powrócą muzyczne atrakcje – Studio wokalne 24 i Mania Śpiewania.

Miejski Ośrodek Kultury planuje wzbogacić ofertę o nowe propozycje. W planach jest powstanie grupy Capoeiry. To forma połączenia tańca, muzyki, rytmu, sztuki walki, samoobrony, gimnastyki i akrobatyki. Do nowości trzeba zaliczyć również warsztaty rękodzieła i plastykę sensoryczną.

Wszystko wskazuje na to, że dużą popularnością cieszyć się będą warsztaty pisania ikon. Poprowadzi je od października Anna Syta, historyk sztuki, muzealnik, ikonopisarka.

Warsztaty odbywać się będą dwa razy w miesiącu, w piątki, w godz. 17.00-20.00 (szczegółowy harmonogram zajęć zostanie podany po pierwszym spotkaniu).

– Ze względu na trwającą pandemię nie możemy jeszcze wydawać kart uczestnictwa w zajęciach – dodaje E. Jaśkowiak.-  W zależności do wprowadzanych wytycznych sanitarnych będziemy musieli określić ilość osób mogących brać udział w zajęciach. Warunkuje to powierzchnia sali. Z tego powodu w poprzednim sezonie nie mogliśmy otworzyć podwojów dla wszystkich form. Musimy przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo uczestników, dlatego na bieżąco śledzimy komunikaty służb sanitarnych. Zachęcamy do zaglądania na stronę internetową MOK a w szczególności do zakładki Zajęcia, gdzie można znaleźć wszystkie aktualne informacje o powstającym programie.

Informacje o wszystkich wydarzeniach w naszym mieście oraz aktualny repertuar Kina Lot znajdziecie w Kalendarzu Wydarzeń.

słs

Last modified: 9 września 2021