Na wakacje do Burgas

Autor: |

fot. Piotr Belcarz
Port Lotniczy Lublin uruchamia kolejny letni kierunek. Od dziś w siatce połączeń dostępne są loty ze Świdnika do Burgas, miasta położonego nad Zatoką Bułgarską Morza Czarnego. Kierunek będzie obsługiwał węgierski przewoźnik WizzAir.

Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu: w środy i niedziele. Pierwszy zaplanowano 13 czerwca. Samolot z lotniska w Świdniku wystartuje o godzinie 19.30, by o 22.25 wylądować w Burgas. W drogę powrotną maszyna wzbije się o godz. 18.05, a o 19.00 będzie już w Polsce.

– To kolejna świetna wiadomość dla osób wybierających się na wakacje. Jestem przekonany, że dzięki współpracy z lokalnymi biurami podróży nasi pasażerowie chętnie skorzystają z wakacyjnych destynacji, wykorzystując wszystkie dostępne miejsca w samolotach. Wiemy, że ten kierunek cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu, zachęcamy więc touroperatorów do współpracy przy tworzeniu oferty wyjazdowej właśnie z naszego lotniska. Warto przypomnieć, że zarówno linie lotnicze, jak i lotniska wprowadziły szereg środków ostrożności, które minimalizują ryzyko zarażenia podczas podróży lotniczej, która obecnie jest najbezpieczniejszą formą podróżowania – powiedział Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

To kolejny raz, kiedy mieszkańcy regionu mogą wybrać się w podróż do nadmorskiego kurortu korzystając z lotniska w Świdniku. W poprzednich latach kierunek obsługiwały samoloty linii Small Planet oraz Bulgarian Air Charter.

Bilety można już rezerwować na stronie www.wizzair.com. Szczegółowy rozkład lotów dostępny jest na portalu www.airport.lublin.pl.

Last modified: 6 maja 2021

Zmień język »