Na ul. Radość polał się asfalt

Autor: |

Po kilku tygodniach ulica na os. Adampol wygląda zupełnie inaczej niż dotąd. Zniknęły dziury, pojawiły się nowe krawężniki, wykonawca położył asfaltową nawierzchnię. Prace bardzo szybko posuwają się również w kilku innych punktach Świdnika.

Ul. Radość to jedna z kilku miejskich dróg, które udało się wprowadzić do budżetu dzięki oszczędnościom. Razem z nią na liście jesiennych przedsięwzięć znalazły się ulice: Głogowa, Kalinowa i Zuchów. Najdłuższa i najdroższa z nich jest ulica Radość.

– Remont jest szybki, ale bardzo potrzebny dla mieszkańców – mówi burmistrz Waldemar Jakson.

Modernizacja objęła 720 metrów ulicy i została wyceniona na ponad 1 mln zł. Wykonawcą remontu jest konsorcjum firm z Mińska Mazowieckiego. Ich zadaniem było rozebranie istniejącej nawierzchni jezdni, zjazdów, krawężników, obrzeży, wyregulowanie studzienek kanalizacyjnych, wykonanie podbudowy pod drogę oraz pokrycie jej asfaltem.

– Prace na ul. Radość posuwają się w szybkim tempie. Wykonawca położył już warstwę bitumiczną. Niebawem inwestycja będzie się kończyć – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Różnicę widać również na ul. Kalinowej. Jej przebudowa rozpoczęła się z niewielkim opóźnieniem. Wykonawca, który zaoferował w przetargu najniższą cenę zdecydował o odstąpieniu od inwestycji. Ratusz zdecydował się więc na podpisanie umowy z drugą firmą, która zgłosiła się do postępowania.

– W tej chwili prace idą już sprawnie. Gotowa jest już nawierzchnia na parkingu, rozpoczęto również korytowanie samej ulicy – wylicza M. Dmowski.

Last modified: 15 grudnia 2020