Na ul. Okulickiego leje się asfalt (foto)

Autor: |

Już wkrótce kierowcy odetchną z ulgą. Modernizacja ulicy Okulickiego zbliża się ku końcowi. Wczoraj Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. rozpoczęło układanie asfaltu. Jeśli pogoda dopisze, prace powinny zakończyć się dziś.

Od czerwca prace prowadzone są na kilometrowym odcinku drogi, zaczynającym się od ul. Wyspiańskiego, a kończącym na skrzyżowaniu z Kosynierów. Na potrzebny remont urzędnikom udało się pozyskać blisko milion złotych z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– Zbliżamy się do końca prac. W ramach inwestycji powstały nowe miejsca parkingowe, są też nowe przejścia dla pieszych i chodniki – podsumowuje Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Prace na ul. Okulickiego nie obejmowały jednak wymiany latarni ulicznych, których właścicielem jest PGE.

– Wiemy, że latarnie są w opłakanym stanie. Ich właścicielem nie jest jednak miasto, dlatego nie znalazły się w zakresie aktualnych prac. Zdajemy sobie sprawę, że dobre oświetlenie ulicy jest bardzo ważne, dlatego pracujemy nad jego przejęciem. Chcemy wpisać wymianę latarni do nowego budżetu. W ten sposób ul. Okulickiego zostałaby w całości zmodernizowana – wyjaśnia M. Dmowski.

Last modified: 9 października 2021