Na rowerowym szlaku

Autor: |

Nie masz pomysłu na letnie weekendy? Cenisz kontakt z przyrodą i chcesz odpocząć od miejskiego zgiełku? Przyłącz się do nowej akcji “Głosu Świdnika” i Klubu Rowerowego “Alfa”.

Wystarczy odrobina chęci, sprawny rower i …ruszamy. Od 10 lipca, w co drugi wakacyjny weekend zapraszamy na wyprawy do różnych zakątków powiatu świdnickiego. Proponujemy kilka ciekawych i malowniczych tras, między innymi historyczną, rodzinną, rajdową, przyrodniczą.

– To doskonała okazja do poznania najbliższej okolicy w sposób przyjazny dla środowiska i naszego zdrowia – zachęca Bogusław Kocira, prezes świdnickiego klubu. – Jazda rowerem pozwala dostrzec wiele szczegółów, które umykają nam podczas jazdy samochodem. Poza tym to fantastyczny sposób na odprężenie i dobrą zabawę. Informacje o pierwszej wycieczce już za tydzień, na łamach “Głosu Świdnika”.

Cykliści zapraszają także na rajd wzdłuż Bugu, który odbędzie się w dniach 23-30 lipca, sierpniowy rajd po Roztoczu Południowym oraz wrześniowy rajd rodzinny “O błękitną koszulkę serca”. Szczegóły na stronie www.rowerowyswidnik.pl Klub “Alfa” był również organizatorem III Świdnickiego Rajdu Rowerowego, w którym udział wzięło 30 miłośników dwóch kółek, w wieku od pięciu do sześćdziesięciu pięciu lat. Trasa rajdu wiodła z naszego miasta, przez Kawęczyn, Piaski i Biskupice, aż do Trawnik.

– Przemierzając drogi asfaltowe, szutrowe i polne, podziwialiśmy urokliwe zakątki naszego powiatu, poznając jednocześnie historię i ludzi, będących jego częścią – opowiada Michał Piotrowicz. – W Kozicach spotkaliśmy się z Lucjanem Świetlickim, który przypomniał nam regionalne legendy, na przykład o Czarnym Kocie oraz Zofii Filipowiczowej, wygnanej ze wsi za czary.

Głos Świdnika

Last modified: 2 lipca 2020