Na lotnisku praca wre

Autor: |

Trwają prace na terenie przyszłego lotniska w Świdniku. Właśnie rozpoczął się ich kolejny etap – wykonanie konstrukcji płyty postojowej.

Roboty ziemne, drogowe i elektroenergetyczne posuwają się szybko naprzód. W ubiegłym tygodniu wykarczowano trzy czwarte terenu po wycince lasu, przygotowano również koryto drogi startowej i ukończono koryto płyty postojowej.

– Cały czas zajmujemy się też infrastrukturą elektroenergetyczną – wyjaśnia Piotr Jankowski, rzecznik spółki Port Lotniczy Lublin. – Zdemontowano kolidujące z budową portu lotniczego napowietrzne linie średniego i niskiego napięcia. Wybudowano nowe, które zasilą stacje transformatorowe w Janowicach.

Równocześnie prowadzone są prace związane z ogrodzeniem lotniska oraz położeniem nawierzchni bitumicznej na przedłużeniu ulicy Unijnej.

Niedługo poznamy wykonawcę dwukondygnacyjnego terminalu, o powierzchni użytkowej ponad 11 tys. mkw. W głównej hali odlotów znajdzie się kilka stanowisk odprawy bagażowej. Na drugi poziom terminalu, gdzie zaplanowano restaurację oraz barek, pasażerowie dostaną się ruchomymi schodami i przeszkloną windą. Z antresoli zobaczą płytę lotniska. Firma, która wygra przetarg, będzie miała 11 miesięcy na wykonanie zadania. Władze portu planują, że budowa budynku ruszy latem.

Last modified: 2 lipca 2020

Zmień język »