Na lotnisko nową drogą

Autor: |

Cieszymy się z kolejnego ważnego połączenia komunikacyjnego w aglomeracji lubelskiej, jakim jest skrócenie i unowocześnienie dojazdu z Lublina do lotniska w Świdniku – powiedział Jacek Sobczak, wicemarszałek województwa lubelskiego podczas uroczystego otwarcia siedmiokilometrowego odcinka drogi i wiaduktu na ulicy Żwirki i Wigury, które odbyło się w piątek, 14 czerwca.

Inwestycję wartą 74 miliony złotych sfinansowano, w dużej części , ze środków Unii Europejskiej. Wkład własny wyniósł jedynie 20 mln złotych. Za te pieniądze powstał trakt komunikacyjny, w którym zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania techniczne obowiązujące w całej Europie.

– Świdnik jest największym beneficjentem przemian, dokonujących się zwłaszcza w infrastrukturze komunikacyjnej – dodał marszałek J. Sobczak. Wymienię tylko budowę lotniska, trasy ekspresowej S17, drogę wojewódzką 822, aleje Solidarności i Lotników Polskich. Jeśli dołożymy do tego stadion miejski i modernizację centrum kultury, otrzymujemy inwestycje idące w miliardy złotych, zrealizowane w kilku ostatnich latach. Tego awansu cywilizacyjnego gratuluję zarówno  Świdnikowi, jak i powiatowi świdnickiemu.

jmr

Last modified: 14 czerwca 2013