Na falach muzyki Straussa (foto)

Autor: |

Najważniejsze, że wczorajszego wieczora artystyczny egzamin zdał „Świdnicki Chór Operetkowy” złożony z ponad 300 gardeł zgromadzonych w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Świdnicka publiczność udowodniła, że jest rozsmakowana w operetkach na tyle aż, by znać ich teksty, jak refreny przebojów Beatlesów. Arię Barinkaya “Wielka sława to żart” z operetki „Baron Cygański” z, rzec by można, towarzyszeniem solisty, Bartosza Nowaka wykonała tak brawurowo, że artyści zaprosili „chór” do udziału w dzisiejszym koncercie w Płocku.

Dużo emocji towarzyszyło więc nawiązującemu do tradycyjnych gali noworocznych odbywających się w stolicy Austrii, Koncertowi Wiedeńskiemu. Jednak mylił się ten, kto myślał, że grany i śpiewany będzie tylko Johann Strauss. Usłyszeliśmy, między innymi, fragmenty twórczości Imre Kalmana, a dla zmiany nastroju i epoki, ponadczasowe „Brunetki, blondynki” wykonywane oryginalnie przez Jana Kiepurę.

Organizatorzy koncertu nie kłamali mówiąc, że Koncert Wiedeński to połączenie klasycznej wiedeńskiej formy i kunsztu z młodością, wdziękiem, werwą i niespotykaną muzykalnością artystów wykonujących to jedyne w swoim rodzaju widowisko. Ci, którzy chcieli oderwać na chwilę umysł od wrażeń muzycznych mogli podziwiać piękne kreację i urodę artystek smyczkowego kwartetu Straussowskiej Orkiestry Kameralnej Urszuli Karch, Emilii Zawiszy, Aleksandry Szymochy, Adrianny Mołocznik oraz Patrycji Machały. Paniom na pewno przypadli do gustu przystojni koncertmistrz skrzypek Andrzej Tulik i pianista Piotr Łukaszczyk. Na scenie pojawili się również tancerze Wrocławskiej Akademii Baletu – Jagoda Łuczak i Jakub Grzelak.

Niewątpliwie Koncert Wiedeńskich był jednym z największych wydarzeń artystycznych 2021 roku w naszym mieście. Co ważne, publiczność nie tylko udowodniła znajomość i przywiązanie do Epoki Walca, ale także zachowała wymaganą dyscyplinę sanitarną. Mimo, że duża część widzów była zaszczepiona, sumiennie wytrzymali w maseczkach przez cały koncert.

Informacje o wszystkich wydarzeniach w naszym mieście oraz aktualny repertuar Kina Lot znajdziecie w Kalendarzu Wydarzeń.

Last modified: 25 października 2021