Na dwóch prędkościach

Autor: |

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w tym roku mają ruszyć budowy nowych marketów. W lutym Starostwo Powiatowe wydało pozwolenie na budowę dwóch pawilonów handlowych dla sieci Intermarché na działce usytuowanej przy dworcu kolejowym.

Pierwszy miał reprezentować branżę przemysłowo-spożywczą, drugi – szeroki asortyment materiałów budowlanych oraz wyposażenia dla domu i ogrodu. Jak dotąd inwestorowi nie śpieszy się z rozpoczęciem prac.

– Pozwolenie wydaliśmy, reszta działań leży po stronie inwestora – wyjaśnia Jacek Kosierb, rzecznik Starostwa. – Możemy zareagować jedynie wtedy, gdy bezczynność na budowie potrwa dłużej niż trzy lata i ważność wydanej przez nas decyzji wygaśnie.

Więcej zdecydowania wykazuje spółka Invest Partner z Puław, która kupiła działkę obok marketu Carrefour. Nabywca otrzymał 12 maja pozwolenie na budowę obiektu o charakterze handlowo- usługowym. Z nieoficjalnych informacji wynika, że będzie to market oferujący sprzęt RTV-AGD. Już tydzień temu teren został ogrodzony, a za płotem dostrzec można ciężki sprzęt budowlany, co zwiastuje szybkie tempo robót.

słs

Last modified: 4 czerwca 2020