Na dwóch kółkach (foto)

Autor: |

Świdniczanie postanowili wykorzystać piękną, słoneczną aurę i tłumnie stawili się na stracie Rajdu „O Błękitną Koszulkę Serca”, zorganizowanego przez Świdnicki Klub Rowerowy Alfa. Do mieszkańców naszego miasta dołączyli zaprzyjaźnieni rowerzyści z Chełma i Lubartowa. W sumie uczestniczyło w nim około 150 osób.

Po rejestracji, która odbywała się na placu Konstytucji 3 maja, rowerzyści indywidualnie lub w grupach rodzinno-towarzyskich, wyruszyli do Mełgwi. Prawie 10-kilometrowa trasa nikogo wprawdzie nie zdążyła zmęczyć, ale na mecie, przy mełgiewskich stawach i amfiteatrze, na uczestników rajdu czekały słodkie rogale, ciastka, owoce i napoje. Przed godz. 14.00 rozpoczął się festyn rodzinny. Młodsi i starsi sprawdzili swoją wiedzę z zakresu ruchu drogowego, w teście przygotowanym przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Startowali też w konkurencjach sprawnościowych, na przykład, jeździe slalomem, jeździe żółwia, skokach w worku i rzucie oponą. Uczestnicy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody, między innymi akcesoria rowerowe. Podczas festynu świdniccy mundurowi znakowali rowery.

– Cieszymy się, że tyle osób wzięło udział w naszym spotkaniu, propagującym aktywny wypoczynek i jazdę na rowerach.  Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i pokoleniową integrację. Słowa wdzięczności kieruję też do członków Alfy za pomoc przy organizacji rajdu oraz do naszych patronów i sponsorów  – mówi Bogusław Kocira, prezes Alfy.

Czternastą edycję Rajdu „O Błękitną Koszulkę Serca” współfinansowała Gmina Miejska Świdnik. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Waldemar Jakson. Spotkanie zorganizowano przy współpracy: Gminy Mełgiew, Starostwa Powiatowego w Świdniku, Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi, Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, WORD w Lublinie.

aw

« z 3 »

Last modified: 28 września 2021