Muzyczny świat Sikorowskich

Autor: |

On jest liderem grupy Pod Budą, pisze teksty i gra na gitarze. Napisał takie utwory, jak „Kap. Kap, płyną łzy”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” czy przebój śpiewany przez Marylę Rodowicz – „Ale to już było”. Ona ma na koncie płytę „Avra”, stworzoną z zespołem Kroke i współpracę z zespołem Sokół Orchestra. Od 2005 roku występuje też u bogu swojego ojca. Wspólnie nagrali krążki „Kraków-Saloniki”, „Śniegu cieniutki opłatek”, „Sprawa rodzinna” oraz „Okno na Planty”. Andrzej Sikorowski i jego córka, Maja, wystąpili dziś w Świdniku.

To pierwszy koncert Sikorowskich w naszym mieście, a jednocześnie otwarcie muzycznego cyklu w kościele pw. św. Kingi. Publiczność na pewno się nie zawiodła. Duet przygotował program pt. „Sprawa rodzinna”, podczas którego zabrzmiały piosenki „I nic i nic”, „Świr z mojej ulicy”, „Okno na Planty”, „Koledzy mojego taty” czy „Kołysanka dla Róży”. Na scenie towarzyszyli mu Jacek Królik, Gertruda Szymańska oraz Tomasz Kupiec.

Już wkrótce świdniczanie będą mieli okazję posłuchać na żywo innych polskich artystów. 21 lipca, o godz. 19.00, wystąpi Alicja Majewska, której akompaniować będzie Włodzimierz Korcz. Natomiast 25 sierpnia, również o godz. 19.00 odbędzie się koncert Renaty Przemyk. Artystka zaprezentuje utwory Leonarda Coena. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Przypominamy, że „Muzyczne wieczory u św. Kingi” odbywają się w ramach 4. edycji Budżetu Obywatelskiego. Autorem projektu jest Stowarzyszenie św. Kingi.

Last modified: 14 maja 2020