Muzyczny hołd dla Świdnickich Spacerów

Autor: |

„Psalm stojących w kolejce”, „Pieśń dzwonu wolności”, „Pożegnanie z Marią” czy „Wysoki lot” to tylko niektóre z tytułów, które usłyszymy podczas sobotniego koncertu zwieńczającego obchody 39. rocznicy Świdnickich Spacerów. Wydarzenie pod hasłem „Patrzył na nas świat” organizuje Miejski Ośrodek Kultury i Strefa Historii.

Na scenie zobaczymy: Magdalenę Celińską, Piotra Selima, Jana Kondraka, Monikę Kowalczyk, Dariusza Tokarzewskiego oraz Bartka Abramowicza. Artyści wykonają utwory, które tematem nawiązują do wydarzeń z tamtych lat.

Koncert zaplanowano jutro, o godzinie 19.00 w sali kameralnej MOK. Podobnie, jak w przypadku noworocznego występu Helicopters Brass Orchestra, będzie można obejrzeć go w Internecie, za pośrednictwem kanału Świdnik – wysokich lotów na YouTube. Świdniczanie, którzy chcieliby uczestniczyć w wydarzeniu na żywo, również dostaną taką możliwość. W związku z nowym rozporządzeniem wprowadzonym przez rząd, MOK zdecydował się zaprosić na koncert publiczność. Wydarzenie odbędzie się jednak przy 50-procentowym obłożeniu sali.

– Gdy tylko pojawiła się ta informacja, postanowiliśmy natychmiast skorzystać z okazji. Bardzo się cieszymy, że możemy w końcu zaprosić do nas świdniczan spragnionych obcowania z kulturą – mówi Magdalena Mróz z Miejskiego Ośrodka Kultury.

Koncert jest biletowany. Koszt: 30 zł/os. Organizatorzy przypominają o obowiązku zachowania dystansu oraz zasłanianiu ust i nosa.

Last modified: 13 lutego 2021