Muzyczno-kosmiczna podróż (foto)

Autor: |

Podróżować można na wiele sposobów, również za pomocą melodii i dźwięków. Przekonali się o tym uczestnicy kolejnego spotkania z cyklu „Koncertowe muzyczne fikanki”. Na muzyczną wycieczkę po Układzie Słonecznym zabrali ich EduMusic i Miejski Ośrodek Kultury.

W niedzielne przedpołudnie sala kameralna MOK zmieniła się w kosmiczny statek, w którym miejsca zajęli najmłodsi i ich rodzice. Przewodnikiem po Układzie Słonecznym była Joanna Głogowska-Szychta (śpiew i prowadzenie), a w niezwykłej podróży dzieciom i dorosłym towarzyszyli również: Paulina Jurczyszyn (śpiew), Maksymilian Młynek (saksofon), Patryk Czyżewski (pianino), Krzysztof Redas (perkusja).

– Muzyka jest tak piękna i porywająca, że na pewno każdy znajdzie dziś coś dla siebie. Śpiewajcie i bawcie się razem z nami – zachęcała Joanna Głogowska-Szychta, pedagog, wokalistka i dyrygent, propagator myśli Edwina E. Gordona na Lubelszczyźnie, twórca programu umuzykalniania małych dzieci „Muzyczne Kroczki” oraz „Muzyczne Fikanki”.

Uczestnicy niedzielnego koncertu poznali wszystkie planety, a każdej z nich towarzyszyła inna melodia, ukazująca jej charakterystyczne cechy. W zabawie ze śpiewankami i rytmiczankami wykorzystano kawałki tkanin oraz wstążki.

Spotkanie zakończyło się zabawą z chustą animacyjną i wspólnym zaśpiewaniem piosenki „Iść w stronę słońca” zespołu 2+1.

aw

« z 2 »

Last modified: 18 marca 2022

WordPress PopUp Plugin

Accessibility Toolbar

Zmień język »