Muzycznie u św. Kingi

Autor: |

fot. www.facebook.com/AndrzejSikorowskiPage

Letnią odsłonę projektu, który zdobył uznanie mieszkańców w 4. edycji Budżetu Obywatelskiego, rozpocznie koncert Mai i Andrzeja Sikorowskich pt. „Sprawa rodzinna”. Artyści wystąpią w kościele pw. Św. Kingi 23 czerwca, o godz. 19.00.

Sikorowskim na scenie towarzyszyć będą Jacek Królik, jeden z najlepszych polskich gitarzystów oraz Gertruda Szymańska i Tomasz Kupiec. Usłyszymy takie przeboje, jak: „Kap, kap, płyną”, „Kraków Piwna 7”, „Lecz póki co żyjemy”, „Na całość”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” czy „Ale to już było”. „Sprawa rodzinna” jest połączeniem dwóch muzycznych pokoleń i kultur, polskiej oraz greckiej, opowieścią o rodzinie, która łączy dwie tradycje.

– Zapraszamy serdecznie nie tylko na najbliższe muzyczne spotkanie, ale również na kolejne koncerty. 21 lipca, o godz. 19.00, wystąpi Alicja Majewska, której akompaniować będzie Włodzimierz Korcz. Natomiast 25 sierpnia, również o godz. 19.00, odbędzie się koncert Renaty Przemyk. Artystka zaprezentuje utwory Leonarda Cohena. Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny – zachęca Magdalena Celińska ze Stowarzyszenia św. Kingi, które jest autorem projektu.

aw

Last modified: 14 maja 2020