Muzyczne życzenia (foto)

Autor: |

Tym razem wyjątkowo bez publiczności, ale jak zawsze z wielkim profesjonalizmem i zaangażowaniem. Helicopters Brass Orchestra wystąpiła dzisiaj w sali widowiskowej Centrum Kultury, by zgodnie z wieloletnią tradycją złożyć mieszkańcom muzyczne życzenia noworoczne.

Świdniczanie mogli obejrzeć koncert nie wychodząc z domów. Relacje live była prowadzona dzięki platformie streaming’owej, z wykorzystaniem trzech wysokiej klasy kamer,  konsoli sterującej obrazem video oraz oprogramowania i niezbędnych akcesoriów.

Życzenia mieszkańcom przekazał burmistrz Waldemar Jakson: – Niech rok 2021 przyniesie wam nadzieję na lepsze jutro, zdrowie na każdy dzień, rzeczywistość bez pandemii, szczęście, dobroć, oparcie w rodzinach i najbliższych. Niech spełnią się wszystkie wasze marzenia i zamierzenia.

 – To pierwszy koncert online, który realizujemy – wyjaśniał Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury –  Nie wypadło zacząć inaczej niż od koncertu naszej wspaniałej orkiestry. Cieszymy się, że jesteście z nami i możemy muzycznie wejść w nowy rok. Chcemy dostarczać wam wrażeń kulturalnych w każdej możliwej formie. Kolejna odsłona koncertów online już jutro. Od godz. 11.00 gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jeśli spodoba się wam taka forma, będziemy zapraszali gwiazdy nie tylko świdnickiej, ale także ogólnopolskiej estrady. Życzymy udanego roku, optymizmu i wiary.

Helicopters Brass Orchestra, pod batutą Rafała Maruszaka, wykonała 6 utworów z gatunku muzyki rozrywkowej, filmowej i swinngowej, między innymi: “Glenn Miller in concert”, “Bella Ciao”, “The stripper” i “Family guy”.

– Spotkaliśmy się w nietypowych okolicznościach. Jest to dla nas zupełnie nowa sytuacja ponieważ gramy bez publiczności. Bardzo nam to doskwiera, liczymy jednak, że w niedalekiej przyszłości spotkamy się już twarzą w twarz. Mamy nadzieję, że dzisiejszy koncert spodobał się słuchaczom i zaspokoiliśmy muzyczne gusta wszystkich – mówił dyrygent HBO.

Nagranie koncertu dostępne jest poniżej:

Last modified: 3 lutego 2021