Muzyczne wspomnienie 1982 roku

Autor: |

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy 39. rocznicę Świdnickich Spacerów. Na zakończenie obchodów historycznych wydarzeń Miejski Ośrodek Kultury przygotował koncert „Patrzył na nas świat”. Z powodu obowiązujących obostrzeń wydarzenie odbędzie się online.

– Zapraszamy w muzyczną podróż do minionych lat. Do czasów jedynych w swoim rodzaju, do pokojowego protestu świdniczan, którym w komunistycznej rzeczywistości nie brakowało odwagi – mówi Magdalena Mróz z Miejskiego Ośrodka Kultury.

Koncert zaplanowano 13 lutego. Początek spotkania o godzinie 19.00. Na scenie MOK wystąpią: Magdalena Celińska i Piotr Selim, Jan Kondrak, Monika Kowalczyk, Dariusz Tokarzewski oraz Bartek Abramowicz. Artyści zaprezentują klimatyczne utwory, nawiązujące do wydarzeń z 1982 roku. Usłyszymy, między innymi, „Psalm stojących w kolejce”, „Pieśń dzwonu wolności”, „Pożegnanie z Marią” oraz „Wysoki lot”.

Link do transmisji będzie dostępny na stronie internetowej www.mok.swidnik.pl, w zakładce „Wydarzenia artystyczne”. Koncert będzie można też śledzić poniżej.

AKTUALIZACJA:

W związku z nowym rozporządzeniem wprowadzonym przez rząd, Miejski Ośrodek Kultury ma możliwość zorganizowania wydarzeń z udziałem publiczności, przy 50-procentowym obłożeniu sali.

– Gdy tylko pojawiła się ta informacja, postanowiliśmy natychmiast skorzystać z okazji. Bardzo się cieszymy, że możemy w końcu zaprosić do nas świdniczan spragnionych obcowania z kulturą – mówi Magdalena Mróz z Miejskiego Ośrodka Kultury.

Jutrzejszy koncert odbędzie się w sali kameralnej MOK. Wydarzenie jest biletowane. Koszt: 30 zł/os. Przypominamy o obowiązku zachowania dystansu oraz zasłanianiu ust i nosa. Koncert będzie także transmitowany online.

Last modified: 15 lutego 2021

Zmień język »