Muzyczne szaleństwo (foto)

Autor: |

Środowy poranek przebiegł melodyjnie. Byli soliści, duety i grupy. Za nami dwa koncerty Ogniska Muzycznego, dedykowane uczniom klas podstawowych. Celem wydarzenia było propagowanie muzyki wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

– Chcemy wychować wrażliwych odbiorców muzyki. Zależy nam na dobrych instrumentalistach, którzy poradzą sobie z muzyką zespołową i solową. Potrafiących improwizować, ale też grać z nut, a przede wszystkim dobrze się bawić – mówił Dariusz Szymura, prezes Świdnickiego Towarzystwa Muzycznego, który prowadzi placówkę.

Koncerty przyciągnęły liczną widownię. Nie zabrakło gości ze Szkół Podstawowych nr 3,4,5,7 oraz, po raz pierwszy, SP z Mełgwi.

Artyści zagrali na bębnach, basie, gitarze klasycznej, elektrycznej i akustycznej oraz na klawiszach. Zaśpiewali, między innymi: „Damą być” Maryli Rodowicz, czy hity z lat 80.: „Holding Out For A Hero” Bonnie Tyler i „I’m So Excited” zespołu The Pointer Sisters.

W przygotowaniach do występów wzięła udział cała kadra pracownicza szkoły w składzie: Joanna Mania, odpowiadająca za wokalistów, Wojciech Zwoliński, czuwający na próbach, Tomasz Jabłoński, opiekun gitarzystów, Mirosław Apanasienko, nauczyciel klasy perkusji oraz Dariusz Szymura, zajmujący się instrumentalistami klawiszowymi oraz pianistami.

Przed nami jeszcze jeden koncert Ogniska Muzycznego. Soliści po raz ostatni zaprezentują się w bieżącym roku szkolnym. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury o godzinie 17.00.

__________________________

Ognisko Muzyczne prowadzi rekrutację na nowy sezon 2019/2020. Poszukiwane są osoby grające na fortepianie, instrumentach klawiszowych, gitarze, basie, perkusji, akordeonie, jak również wokaliści i zespoły instrumentalne.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 607 765 184

Last modified: 23 czerwca 2020