Muzyczna pomoc (foto)

Autor: |

Pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy śpiewająco, tanecznie i charytatywnie. W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert „Muzyczna bombonierka” dedykowany 2-latkowi z wadą serca i licznymi chorobami współistniejącymi, a także wszystkim paniom z okazji przypadającego w marcu Dnia Kobiet.

O wsparcie dla Maksia zaapelowała jego babcia Alina Lis, pracownica Spółdzielni Mieszkaniowej, rozpoczynając zbiórkę pieniędzy na leczenie  i rehabilitację chłopca. W akcję włączył się Spółdzielczy Dom Kultury, który razem z SM był organizatorem dzisiejszej imprezy. Odbyła się ona bez udziału publiczności. Relację metodą streamingu prowadził MOK, współorganizator wydarzenia. Można ją było śledzić na https://www.facebook.com/sdkswidnik i https://www.youtube.com/watch?v=ORf8Ufjqcdc. Kto nie obejrzał na żywo, może zajrzeć na kanał YouTube Świdnik – wysokich lotów, gdzie dostępny jest koncertowy filmik.

– Dzisiejsze wydarzenie poświęcamy również dwóm wyjątkowym paniom – Małgorzacie i Alinie, mamie i babci małego Maksia, który większość swojego życia spędził w szpitalu. Teraz siedzi z bliskimi przed komputerem i na pewno nas ogląda. Zróbmy wszystko, by następnym razem mógł być z nami w Świdniku. Wesprzeć chłopca można poprzez wpłatę na konto fundacji „Zdążyć z pomocą” oraz na stronie Zrzutka.pl, gdzie zbiórkę założyło świdnickie Stowarzyszenie Akademia Uśmiechu. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, a słowa wdzięczności za pomoc w zorganizowaniu koncertu kierujemy do Miejskiego Ośrodka Kultury i burmistrza Waldemara Jaksona – mówiła Edyta Socha, kierownik SDK.  

Na scenie zaprezentowały się soliści i zespoły tańca współczesnego Ambarass, Domino Jazz Umbrella Dance (instruktor Krystian Błazikowski),  No Name (instruktor Renata Wójcik) i Fouette (instruktor Monika Majkowska), w niezwykle widowiskowych i energetycznych układach choreograficznych. Wystąpili także: zespół wokalny Quenya (instruktor Anna Choina) i solistka Anna Choina oraz podopieczni instruktora Damiana Czerniaka.  Aktorzy Teatru Na Podłodze przedstawili swoją interpretację wiersza „Na straganie” (instruktor Lena Różańska).

Jak pomóc?

– poprzez stronę Pomoc dla Maksa | zrzutka.pl

– przekazując 1% podatku, numer KRS 0000037904, cel szczegółowy: 38851 Lis Maksymilian

– wpłaty na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, Alior Bank S.A. nr rachunku: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytułem 38851 Lis Maksymilian darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

« z 2 »

Last modified: 22 marca 2021