Muzyczna majówka

Autor: |

Fot. archiwum
Zgłoszenia do Przeglądu „Rozśpiewana Majówka 2021” dobiegły końca. Z powodu pandemii wydarzenie przeprowadzono w formie internetowej. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury.

Majówkowa zabawa miała charakter miejski i była skierowana do dzieci w wieku od 5 lat i młodzieży. Młodzi artyści śpiewali piosenki o charakterze patriotycznym i uwieczniali je na wideo.

Do przeglądu zgłosiły się placówki oświatowe oraz osoby prywatne. Na nagraniach zobaczymy, między innymi: zespoły „Elfiki – Świetliki”, „Gumisie”, „Chochliki” i „Krasnale” z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka „Tęczowy Domek”, „Iskierki” oraz „Friends” z NP „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”, „Pszczółki” z NP „Bajkowy Świat” i Zespół Wokalny z Przedszkola Integracyjnego nr 5 oraz solistów: Julię Rączkę, Lenę Sikorę, Ignacego Leszczyńskiego, Zofię Brodę, Jakuba Sawę, Aleksandrę Juchniewicz oraz Hannę Gruszczyńską. Zaprezentowali utwory takie, jak: „Mazurek Dąbrowskiego”, „To jest mój kraj”, „Dziewczyna z granatem”, „Wolność” i „Biały krzyż”.

Na uczestników przeglądu czekają pamiątkowe dyplomy i upominki. Ich występy będzie można obejrzeć 3 maja, na platformach medialnych MOK.

Rysunek dla biało-czerwonej

Majówkową zabawę przygotowała również Strefa Historii. Mali świdniczanie będą mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej. Ważne, aby jednym z jej elementów była biało-czerwona flaga. Technika jest dowolna.

Zdjęcie patriotycznego dzieła należy umieścić w komentarzu pod postem, na profilu Strefy Historii na Facebooku. Prace można zgłaszać do 29 kwietnia, do północy.

Ze wszystkich przesłanych zdjęć zostanie wykonany kolaż. Będzie go można podziwiać na Facebooku SH. Każdy uczestnik zabawy otrzyma drobny upominek.

Last modified: 28 kwietnia 2021