Mural na jubileusz (foto)

Autor: |

Będzie miał prawie 3 metry wysokości i 15,5 metra szerokości. Na terenie Parku Avia powstaje mural poświęcony śmigłowcom wyprodukowanym w świdnickiej wytwórni. Okazja jest niezwykła, bo w tym roku PZL-Świdnik obchodzi 70-lecie działalności.

Autorem malunku jest Paweł Kasperek, od lat współpracujący z Miejskim Ośrodkiem Kultury przy projekcie „Kadry Świdnika”. Spod jego ręki wyszły murale upamiętniające, między innymi, Radio Solidarność Świdnik, Świdnicki Lipiec i Szkołę Pilotów L.O.P.P. Teraz artysta wziął na warsztat historię świdnickiego lotnictwa.

– Poprzedni mural, który wykonałem w Świdniku, uwiecznił inżyniera Stanisława Bienię, również silnie związanego z lotnictwem. Cieszę się, że mam okazję przygotować coś nowego – mówi Paweł Kasperek.

Nowy malunek będzie zlokalizowany na ścianie kortów tenisowych, od strony Parku Avia. Gdy będzie gotowy, będą go mogły podziwiać osoby odwiedzające miejski kompleks basenów. Wczoraj artysta rozpoczął prace nad muralem. Na ścianie pojawił się już szkic. Później autor przystąpi do wypełniania konturów farbami. Efekt zobaczymy najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu.

Last modified: 14 lipca 2021