Mocne wsparcie dla Avii

Autor: |

Radosław Szczerba, prezes MKS Avia Świdnik i Filip Cieszkowski, dyrektor biura marketingu Krajowej Spółki Cukrowej „Polski Cukier” S.A., podpisali dziś list intencyjny w sprawie kontynuacji współpracy. Stało się to podczas spotkania podsumowującego siatkarski sezon 2020/21. Uczestniczyli w nim również Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych, Ryszard Czarnecki, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, burmistrz Waldemar Jakson oraz Artur Wasil, prezes zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka.

– Myślę że współpraca z Krajową Spółką Cukrową, jak i Lubelskim Węglem Bogdanka była znakomitym pomysłem. Obie spółki są zaangażowane w lubelski sport i zainwestowanie w siatkówkę w Świdniku doskonale uzupełnia politykę sponsorską i marketingową, którą realizują na polu sportowym. Połączenie ich profesjonalizmu z pasją do siatkówki ze strony MKS Avia przyniosło dobre efekty. Tak dobrego roku w lubelskiej siatkówce jeszcze nie było. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia sponsorów, Polskiego Związku Piłki Siatkowej i osobiście wiceprezesa Ryszarda Czarneckiego. Pan burmistrz ma plany na to, w jaki sposób, poprzez budowę nowej hali, poprawić siatkarską infrastrukturę, a tym samym możliwości rozwoju i osiągania jeszcze lepszych wyników przez siatkarzy Avii. Inwestycja zostanie zgłoszona do Nowego Ładu, który powstał, między innymi, z myślą o realizacji takich właśnie inicjatyw. Chcę zadeklarować, że projekt będzie miał moje pełne wsparcie. Mam nadzieję, że już wkrótce spotkamy się, by ogłosić finansowanie tej inwestycji, wartej około 60 mln zł – mówi Artur Soboń.

Ryszard Czarnecki, po drodze do Świdnika odwiedził Tomasza Wójtowicza, przed laty najlepszego siatkarza świata, wówczas zawodnika Fabrycznego Klubu Sportowego Avia Świdnik. Siatkarzom Avii życzył powrotu do dawnej potęgi: – W ubiegłym sezonie, Avia jako beniaminek Tauron I Ligi, zaprezentowała się rewelacyjnie. Przez trzy kolejki liderowała w tabeli, zagrała w playoffach i zajęła świetne, szóste miejsce. Dało to korzyści w postaci efektu medialnego również Polskiemu Cukrowi i Lubelskiemu Węglowi Bogdanka. Jestem pod wrażeniem wyników sportowych i postawy zespołu. Myślę, że nie byłoby ich, gdyby nie konsekwentne wsparcie władz miasta i sponsorów. Uważam, że fundamenty pod silną siatkówkę są już bardzo mocne, pozwalają myśleć o powrocie Avii do grona najlepszych drużyn w Polsce.

Lubelski Węgiel Bogdanka jest związany umową sponsorką z Avią od dwóch lat. Początkowo korzystała na tym głównie kadra seniorska, później sponsor zdecydował się rozszerzyć swoje wsparcie o szkolenie młodzieży. Artur Wasil, prezes zarządu spółki, podkreślał bardzo dobrą atmosferę panującą w klubie: – Klimat do tworzenia silnej drużyny jest jak najlepszy. Kiedy myślę o siatkówce na Lubelszczyźnie, pierwsze, co przychodzi do głowy, to Avia. W minionym sezonie sprawiliście wiele radości kibicom w regionie. Projekt współpracy traktujemy długoterminowo, dlatego cieszę się z rozmów z ministrem Arturem Soboniem i prezesem klubu Radosławem Szczerbą, które dowodzą, że mają tu dobry pomysł na stworzenie silnego ośrodka szkolenia młodzieży. Planowana, nowa hala pozwoli zgromadzić rzesze fanów, wzmocnić wizerunek drużyny i przyciągnąć do siatkówki młodych ludzi.

Polski Cukier jest sponsorem tytularnym pierwszoligowej siatkarskiej drużyny Avii. Filip Cieszkowski przypomniał, że spółka wspiera sport w miejscach, gdzie ulokowane są jej fabryki, a więc również na Lubelszczyźnie: – Dla nas współpraca z Avią Świdnik, klubem z prawie 70-letnią tradycją, wynikła więc w sposób naturalny. Cieszy nas świetna postawa zespołu w pierwszym sezonie występów w Tauron I Lidze. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z klubem, dlatego deklarujemy chęć jej kontynuacji w kolejnym sezonie. Liczymy, że nie będzie gorszy, a być może uda się nawet powalczyć o awans do PlusLigi, czego serdecznie życzę.

Gospodarz spotkania, burmistrz Waldemar Jakson dziękował ministrowi Arturowi Soboniowi za pamięć o korzeniach i szczególne staranie o świdnicki sport: – Padły tu już słowa o wielkiej przeszłości Avii, ale też o tym, że obecnie klub odnosi duże sukcesy, co nakazuje patrzeć w przyszłość. Tę przyszłość wiążemy z budową olbrzymiego obiektu – Multifunkcyjnego Centrum Rozwoju. Najważniejszą rolę będzie w nim odgrywała hala dla siatkarzy. Oczywiście będzie również sala widowiskowa i inne moduły, które pozwolą temu obiektowi żyć bardzo intensywnie. Wyznaczyliśmy już należącą do gminy działkę, na której powstanie centrum. Opracowana została koncepcja, jest zgoda radnych na rozpoczęcie inwestycji i pieniądze w budżecie na pierwsze działania. Obecnie powstaje projekt, który zgłosimy do Polskiego Ładu. Myślę, że mając takie zaplecze siatkarze Avii będą piąć się w górę i osiągać kolejne sukcesy. Liczę na to, że z czasem staną się jedną z najlepszych drużyn siatkarskich w Polsce.

Radosław Szczerba, prezes MKS Avia podkreślał, jak ważne jest wsparcie sponsorów dla kondycji finansowej klubu i jego zespołów: – Profesjonalny sport, stający na wysokim poziomie, wymaga odpowiednich nakładów finansowych. W tym kontekście pragnę podkreślić ogromną rolę i udział naszych sponsorów w sukcesie sportowym siatkarzy. Doceniam również wsparcie ministra Artura Sobonia, prezesa Ryszarda Czarneckiego i władz miasta. Wszystkie te czynniki znacznie przyczyniły się do dobrego wyniku w sezonie 2020/2021. Sposób funkcjonowania klubu, jego ciągły, systematyczny rozwój, transparentność zarządzania, a także tradycje i potencjał siatkarski budują naszą wiarygodność biznesową i pozwalają na dobrą współpracę z naszymi partnerami. Robimy wszystko, żeby dostarczyć im jak najwięcej korzyści marketingowych i reklamowych. Mając takich partnerów jestem spokojny o przyszłość siatkówki w Świdniku.

Last modified: 20 lipca 2021