Mniej pociągów

Autor: |

Odwołane pociągi międzynarodowe, część dalekobieżnych oraz ograniczenia dotyczące podróży regionalnymi trasami. Spółki PolRegio oraz PKP Intercity, z których pociągów korzystają mieszkańcy Lubelszczyzny do 29 marca zawiesiły kilkanaście kursów.

Spółka PolRegio odwołała pociągi jeżdżące na trasie Lublin-Port Lotniczy. Podobnie jest w przypadku trasy Lublin – Rzeszów, gdzie dotąd pociągi wyjeżdżały ze stolicy województwa o godz. 5.49, 12.45, 17.45. Z Rzeszowa do Lublina nie odbędą się natomiast kursy zaplanowane na godz. 5.27, 12.06 oraz 17.37. Z Lublina do Chełma nie pojedziemy o godz. 11.35, 12.30, 16.18 i 18.35, a z Chełma do serca Lubelszczyzny o godz. 8.04, 10.44, 16.27 oraz 18.34. Zawieszony jest także pociąg do Zamościa, który z Lublina wyjeżdżał o godz. 13.15. W drogę powrotną do Lublina nie pojedziemy natomiast o godz. 12.16.

PKP Intercity zdecydowało się na zawieszenie: IC Batory relacji Terespol – Warszawa Zachodnia, IC Sztygar relacji Wrocław – Lublin – Wrocław, TLK Roztocze relacji Katowice – Chełm – Katowice, TLK Roztocze relacji Stalowa Wola Rozwałdów – Zamość – Stalowa Wola Rozwałdów  oraz TLK Tuwim relacji Warszawa Zachodnia – Lublin – Warszawa Zachodnia. Z kolei pociąg IC Czartoryski relacja Lublin – Zielona Góra będzie jeździł tylko pomiędzy Lublinem i Warszawą.

– Przed rozpoczęciem podróży prosimy o każdorazowe sprawdzenie rozkładu jazdy, a także o śledzenie informacji stacyjnych i wysłuchiwanie komunikatów wygłaszanych przez megafony – czytamy na stronie PolRegio.

Spółka poinformowała także, że za odwołane pociągi nie kursuje zastępcza komunikacja autobusowa oraz możliwości zwrotu niewykorzystanych biletów. Szczegóły dostępne są na stronie www.polregio.pl.

Last modified: 7 maja 2020