Młodzież wspiera chorych

Autor: |

W Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II odbyło się spotkanie szkolnego klubu wolontariatu z przedstawicielkami Komitetu Pomocy „SOS” Solidarność – prezesem Urszulą Radek i Jolantą Patajewicz. Podsumowano akcję zorganizowaną z okazji Światowego Dnia Chorych (obchodzony 12 lutego), w trakcie której wolontariusze odwiedzili chorych i samotnych mieszkańców Świdnika.

To kolejny raz, kiedy uczniowie „Jedynki” wsparli działalność komitetu na rzecz osób potrzebujących pomocy. Opiekunem klubu jest Katarzyna Radek, szkolny pedagog. Młodzież zaangażowana w działalność wolontariatu otrzymała podziękowania i dyplomy. Miała też okazję podzielić się swoimi wrażeniami i odczuciami, które wzbudziły w nich działania z okazji Światowego Dnia Chorych. Uczniowie chętnie opowiadali o tym, jak przebiegały spotkania i czego się dzięki nim nauczyli. Niektórzy zostali zaproszeni do ponownych odwiedzin. Urszula Radek i Krystyna Zarosińska, dyrektor Gimnazjum nr 1 odebrały wiele telefonów z podziękowaniami za zorganizowanie akcji. Świdniczanie chwalili zaangażowanie i zachowanie wolontariuszy.

Tegoroczna inicjatywa nie jest jedyną akcją charytatywną organizowaną w szkole. Uczniowie chętnie angażują się także w zbiórkę żywności i pomagają rodzinom w trudnych sytuacjach życiowych.

ag

Last modified: 29 czerwca 2020