Młodzi radni przystępują do pracy (foto)

Autor: |

22 czerwca na II sesji VII kadencji zebrała się Młodzieżowa Rada Miasta. Radni dokonali wyboru składów zespołów problemowych: do spraw edukacji i współpracy z samorządami uczniowskimi, kultury i sportu, promocji i mediów oraz współpracy zewnętrznej. Tym samym rada rozpoczęła roboczy etap działalności.

– Mamy spore ambicje i bogate plany. Co prawda wchodzimy w okres wakacyjny, ale myślę, że będziemy aktywni, między innymi pojawiając się na różnego rodzaju wydarzeniach, jak na przykład zbliżająca się Świdnicka Noc Kultury. Konstruujemy projekty obejmujące życie całego miasta. Na razie są one na etapie konkretyzacji, więc trudno jeszcze mówić o szczegółach. Ale najważniejsze zadanie upatrujemy w stworzeniu strategii działania, którą mogliby się kierować również nasi następcy, wybrani na kolejne kadencje – mówi Piotr Szczepanowski, przewodniczący MRM.

Opiekunem rady wybrany został pedagog i samorządowiec Arkadiusz Pszeniczka.

 – Jesteście wybrańcami swoich środowisk. To duży zaszczyt, ale i brzemię odpowiedzialności. Chciałbym, żebyśmy wspólnie pozostawili miastu po zakończeniu naszej kadencji jakiś owoc swojej pracy. Jako nauczyciel z kilkunastoletnim stażem mam nadzieję na znalezienie wspólnego języka i partnerski model współpracy – mówił A. Pszeniczka zwracając się do radnych.

Wyboru pogratulował członkom rady także Jan Pyszniak, przewodniczący Świdnickiej Rady Seniorów. Zachęcał młodych samorządowców do współpracy, zdobywania doświadczeń i zastanowienia się nad kontynuacją drogi aktywności społecznej w dorosłym życiu.

Last modified: 23 czerwca 2022

Zmień język »