Młodzi na scenie (foto)

Autor: |

Długo wyczekiwany, wreszcie stał się faktem. Dzisiaj na scenie Centrum Kultury zaprezentowały się świdnickie grupy teatralne, biorące udział w XVII Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych „Żyć pełnią”. Jego organizatorem jest Centrum Usług Społecznych. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje burmistrz Waldemar Jakson.

– Cieszę się, że mimo tylu przeciwności, możemy się dzisiaj spotkać i otworzyć przegląd, który, ze względu na pandemię, tworzyliśmy 2 lata. W ubiegłym roku przygotowaliśmy 12 spektakli. 7 z nich nie może zostać zaprezentowanych z różnych względów. Mamy jednak nowe przedstawienia – mówiła Ewa Kossowska z CUS.

– Dobrze, że tyle środowisk wraca do działalności i normalnego życia. Odbywa się coraz więcej imprez, również dla dzieci, na przykład sportowych. Gratuluję wszystkim aktorom, którzy dzisiaj wystąpią, a widzów zapraszam do oglądania tego wspaniałego widowiska teatralnego, życząc wiele radości i miłych przeżyć – dodał burmistrz Waldemar Jakson, który otworzył przegląd z Włodzimierzem Radkiem, przewodniczącym Rady Miasta.

Na scenicznych deskach pojawiły się:

– Teatr „Zefirki” z P nr 4 (ZP nr 1) – „Kim jestem? Przygoda małej perły”

– Teatr „Promyczki” z P nr 6 (ZP nr 2) – „Mała syrenka”

– Teatr „Za Piątą Górą” z P nr 5 (ZSP nr 1) – „Jarzębinka”

– „Teatr „Stonoga” z MOK – „Quo vadis, Pandemio?”

– „Teatr „Pionierzy” z SP nr 4 – „Wojna i Pokój”

– Teatr „Siódemka na Scenie” z SP nr 7 (ZSP nr 1) – „Jak to było na tych zdalnych”

– Teatr „ Fabryka Fantazji” z SP nr 7 (ZSP nr 1) – „Przyjaciela warto mieć” 

– Teatr „Pasjonaci” z ŚDS PSONI – „Niespełnienie”

– Teatr „Aplauz” z CUS – „Miraże”

Występy obserwowała rada konsultantów w składzie: Michał Stanowski – prezes Fundacji Nieprzetartego Szlaku, przewodniczący rady, Barbara Kasprzak – terapeuta, plastyk i Katarzyna Marjasiewicz – instruktor teatralny. Na widowni zasiedli również, gorąco oklaskując artystów,  miejscy radni, przedstawiciele świdnickich instytucji, nauczyciele i rodzice młodych aktorów. Imprezę poprowadzili Antola Sadło, Ola Jędrych i Karol Mazurek.

Uroczyste podsumowanie XVII Przeglądu Spektakli Profilaktycznych odbędzie się jutro. Zaprezentowane zostaną filmy okolicznościowe, wystąpią zespoły taneczne z CUS, a młodzi artyści odbiorą dyplomy i nagrody. Po części oficjalnej w Centrum Kultury, w CUS zaplanowano omówienie przedstawień.

« z 3 »

Last modified: 12 czerwca 2021