Młoda Avia w wyższej lidze

Autor: |

Aż trzy drużyny z Akademii Piłkarskiej Avii Świdnik zakończyły sezon awansem do wyższej klasy rozgrywkowej.

Podopieczni trenerów Piotra Wysockiego i Jacka Czerniakowskiego wygrali Srebrną Ligę Młodzika Młodszego. Tym samym awansowali na najwyższy poziom rozgrywkowy w województwie – do Grupy Złotej.

Grupa 2010 na potwierdzenie swojej świetnej dyspozycji w przeciągu całego sezonu pewnie zwyciężyła jeszcze we wczorajszym turniej w Międzyrzeczu Podlaskim.

Avia 7:0 AT Champion Biała Podlaska

Avia 2:0 Akademia Górnika Łęczna

Avia 5:0 Victoria Parczew

Avia 2:0 Orlęta Łuków

Avia 3:0 Czarni Węgrów

Avia 0:0 Puławiak Puławy

Avia 2:0 Grom Kąkolewnica

Avia 0:0 Akademia Piłkarska Podlasie Biała Podlaska

– Ostatni mecz ligowy przeciwko Jedynce Krasnystaw, jak również cały turniej w Międzyrzecu Podlaskim były świetnym podsumowaniem pracy jaką chłopaki wykonali przez ostatnie pół roku. Bardzo się cieszę, że ciężka praca jaką wkładali w każdy trening przełożyła się na wynik sportowy w postaci awansu do Złotej Ligi Wojewódzkiej Młodzika oraz pewnego zwycięstwa w ostatnim turnieju w tym sezonie. Przed nami już ostatnie treningi i czas na zasłużone wakacje, po których przyjdzie czas na nowe wyzwania, nowe cele i nowe marzenia do spełnienia. – podsumował trener Piotr Wysocki

Swoje ligi wygrali także trampkarze młodsi Krystiana Zawadzkiego (grupa brązowa do grupy srebrnej trampkarzy starszych) oraz młodzicy starsi Darka Sawickigeo (grupa lubelska do wojewódzkiej ligi trampkarzy młodszych – grupa brązowa).

Last modified: 22 czerwca 2022

Zmień język »