Mikołajkowe prezenty od policjantów (foto)

Autor: |

fot. KPP w Świdniku
Policjanci ze Świdnika również obchodzili mikołajki. Wczoraj na ulicach naszego miasta można było spotkać funkcjonariuszy wydziału prewencji oraz ruchu drogowego, którzy przypomnieli mieszkańcom, jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych oraz dlaczego warto nosić elementy odblaskowe. Dla dzieci oraz ich bliskich mieli też mikołajkowe upominki.

Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem w rejonie pasów. Sprawdzali, czy piesi stosują się do obowiązujących przepisów i nie rozmawiają przez telefon, gdy przechodzą przez przejście. Ich uwagę przykuwali również kierowcy.

– Dla świdnickich policjantów każda okazja jest dobra, by przypominać o szeroko rozumianym bezpieczeństwie, dlatego wczoraj rozmawiali z najmłodszymi świdniczanami i ich opiekunami – wyjaśnia komisarz Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Akcja miała przypomnieć świdniczanom, by dbali o siebie i nie lekceważyli własnego bezpieczeństwa.

– Szczególnie w okresie zimowym to piesi, w przeciwieństwie do kierowców, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania. Pamiętajmy też o noszeniu odblasków, dzięki którym jesteśmy widoczni na drodze ze znacznej odległości. Nawet najmniejszy element może uratować życie – dodaje M. Szczepanowska.

Świdniczanie, którzy spotkali wczoraj mundurowych, mogli liczyć na drobny upominek. Policjanci mieli dla nich pluszowe misie oraz odblaski. Prezenty zostały zakupione przez Urząd Miasta Świdnik.

Last modified: 7 grudnia 2021