Mikołaj ze stolicy wueski

Autor: |

Autorem rysunku jest Zbigniew Zakrzewski / fot. Strefa Historii

Świdnicka Strefa Historii szykuje się do mikołajek. Z okazji imienin ulubionego świętego wszystkich dzieci, chce podarować im prezenty. Co zrobić, by otrzymać jeden z nich? Wystarczy narysować, o czym się marzy.

– Już za kilka dni wszyscy, duzi i mali, będą szukać prezentów pod poduszkami, łóżkami czy w specjalnie przygotowanych skarpetach. Z pewnością święty Mikołaj zajrzy do każdego domu i wszystkim przyniesie wymarzone prezenty – zapewniają pracownicy świdnickiego muzeum.

By tych mikołajkowych niespodzianek było jeszcze więcej, Strefa Historii zaprasza do wspólnej zabawy. Zadaniem najmłodszych jest narysowanie brodatego świętego z widocznym workiem, w którym znajdzie się wszystko, o czym marzą.

– Mikołaj może przylecieć śmigłowcem albo przyjechać wueską, bo przecież musi dotrzeć na czas. My także czekamy na Wasze prace – zachęcają organizatorzy mikołajkowej zabawy.

Rysunki należy sfotografować, a zdjęcia, wraz z imieniem autora oraz wiekiem, umieścić w komentarzu pod postem „Czekamy na Mikołaja”, na fanpage’u Strefy Historii. Można je publikować do 7 grudnia włącznie. Wszystkie stworzą wirtualną wystawę, którą zobaczymy na Facebooku. Dla uczestników przewidziano upominki.

– Serdecznie zapraszamy do zabawy. Mikołaj doskonale wie, na co czekacie. My też chcemy się tego dowiedzieć – dodają pracownicy SH.

Dodanie zdjęć jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie ich do utworzenia wystawy online oraz potwierdzeniem, że dana osoba posiada prawa autorskie lub zgodę na udostępnienie tychże fotografii.

Last modified: 4 grudnia 2020