Mikołaj odwiedził szpital

Autor: |

Uśmiechy dzieci były największym podziękowaniem dla Mikołaja i jego pomocników, kiedy 9 grudnia odwiedzili dziecięcy oddział świdnickiego szpitala, przynosząc małym pacjentom kolorowe paczki.

Dzieci były zaskoczone, ale i bardzo szczęśliwe z niespodziewanej wizyty. Niektóre zdobyły się nawet na odwagę i powiedziały Mikołajowi wierszyk. Wysłuchały też interpretacji utworu Jana Brzechwy “Pan Hilary”, w wykonaniu jednego z gości. Odwiedziny sympatycznego świętego z białą brodą pozwoliły maluchom, choć na chwile, zapomnieć o chorobach, bólu i szpitalnej codzienności. Jeszcze długo na korytarzach rozbrzmiewał śmiech i radość z otrzymanych książeczek, maskotek, lalek, samochodów i słodyczy. Wzruszeni byli także rodzice małych pacjentów, dla których szczęście dzieci stanowiło najpiękniejszy prezent.

Mikołajkową ekipą okazali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego oraz gimnazjaliści z “Jedynki” i “Trójki”. Czwartkowa akcja była wynikiem współpracy pomiędzy samorządami uczniowskimi ich szkół.

– Wolontariusze, na terenie całego miasta, zbierali słodycze, zabawki, ubranka dla dzieci – wyjaśnia Aneta Jagieła, wicedyrektor I LO. – Zrobiliśmy piękne paczki. Częścią z nich obdarowaliśmy pacjentów oddziału dziecięcego, część zawieźliśmy do Domów Dziecka w Rybczewicach i Przybysławicach. Mamy nadzieję, że współpraca między samorządami będzie trwała nadal i zaowocuje jeszcze wieloma takimi akcjami.

– Młodzież bardzo chętnie uczestniczy w tego typu przedsięwzięciach. Cieszy nas, że uczniowie dostrzegają problemy innych i chcą, w miarę swoich możliwości, pomagać potrzebującym – dodaje Agnieszka Rakuzy-Wójcik, opiekun samorządu z “Trójki”.

źródło: Głos Świdnika

Last modified: 1 lipca 2020