Mieszkanie Plus z administratorem

Autor: |

Na przełomie września i października mieszkania osiedla Mieszkanie Plus zaczną zapełniać się lokatorami. Powstała więc potrzeba znalezienia administratora zasobów. Ich właściciel, Polski Fundusz Rozwoju Nieruchomości postawił na świdnickie Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek, które od 13 września zarządza 2 blokami i 108 mieszkaniami.

– Ciągle prowadzimy przeglądy techniczne, dla wykrycia usterek i poinformowania o nich właściciela. Oba trzypiętrowe budynki, jeden trzy, drugi czteroklatkowy są w okresie gwarancyjnym i usterki będą likwidowane bezpłatnie przez wykonawcę – mówi Jerzy Irsak, prezes zarządu Pegimeku.

W swoich kompetencjach Pegimek wyjdzie poza rolę standardowego administratora. Do jego obowiązków należy bowiem nie tylko opieka nad częścią wspólną, a więc trawnikami, małą architekturą, miejscami parkingowymi, wiatami śmietnikowymi, ale również lokalami – usuwanie usterek nie objętych gwarancją czy też powstałych w winy najemców, a także doprowadzanie mieszkań do porządku przy wymianie lokatorów.

Mieszkanie Plus to program rządowy, ale udział w powstaniu budynków przy ul. Roweckiego-Grota ma również świdnicki ratusz. Samorząd przekazał działkę, na której powstały bloki. Podpisał też z PFR Nieruchomości umowę, dzięki której rodziny wynajmujące mieszkania będą mogły liczyć na dopłaty do czynszu.

– Program Mieszkanie Plus stanowi ubogacenie oferty lokali w naszym mieście. Dotąd brakowało segmentu, który obejmowałby mieszkania na wynajem. Jego ogromną zaletą jest duża swoboda dysponowaniem lokalem i wyboru zasad, na jakich chcemy z niego korzystać. Świdnik dynamicznie się rozwija, potrzebuje więc nowych projektów i osiedli. Cieszę się, że staje się miastem, w którym młodzi ludzie chcą zapuszczać korzenie – mówi burmistrz Waldemar Jakson.

Last modified: 18 września 2021