Mieszkania – towar deficytowy

Autor: |

Pod koniec roku ukończona zostanie budowa dwóch bloków Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy Jaworowej. Kolejne dwa powstaną w przyszłym roku.

W czterech budynkach znajdzie się 96 mieszkań i 40 garaży. Wszystkie są już dawno sprzedane. Czy spółdzielnia planuje budowę następnych? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Marka Słotwińskiego, prezesa świdnickiej SM:

– Jesteśmy w trakcie zakupu terenów w osiedlu Wschód, za ulicą Armii Krajowej, w okolicy firmy Świd-Hurt. Mamy już dwie działki. Trwają pertraktacje w sprawie zakupu dalszych. Dodatkową trudnością jest fakt, że do rozpoczęcia budowy potrzebna jest także zmiana planu zagospodarowania przestrzennego miasta. A to może potrwać nawet do końca 2011 roku. Z tego też względu trudno na razie powiedzieć, ile i jakie tam powstaną budynki. Myślę, że inwestycję rozpoczniemy nie wcześniej niż za 2-3 lata. Mimo że spółdzielnia nie ogłosiła oficjalnego naboru chętnych na planowane mieszkania, wiele osób zgłosiło chęć ich zakupu. Być może spodziewają się, że cena będzie podobna, czyli atrakcyjna jak na świdnickie warunki, do kosztu metra kwadratowego obecnie powstających mieszkań. To, niestety, raczej nie jest możliwe.

źródło: Głos Świdnika

Last modified: 2 lipca 2020