Mieszkania Plus do naboru

Autor: |

W czwartek władze miasta i PFR Nieruchomości podpisały umowę o współpracy dotyczącej świdnickiego programu Mieszkanie Plus. Od razu ogłosili również datę rozpoczęcia naboru wniosków. Chętni będą mogli je składać od 15 marca.

Rekrutacja będzie odbywała się online za pośrednictwem specjalnego generatora dostępnego na stronie internetowej www.swidnik.mdr.pl. Warunkiem ubiegania się o mieszkanie będzie złożenie wniosku do 15 kwietnia, a następnie, w ciągu 14 dni, dostarczenie niezbędnych dokumentów. Weryfikację przeprowadzi miasto. – Specjalnie powołana komisja przygotuje listę wniosków uszeregowanych w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów – wyjaśnia Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Zgodnie z kryteriami pierwszeństwa, przyjętymi przez Radę Miasta, na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in. osoby, które nie mają własnego mieszkania lub domu, płacą podatki w Świdniku, mają nie więcej niż 35 lat, posiadają dzieci lub samotnie je wychowują. Jednak, o Mieszkanie Plus w Świdniku może się ubiegać każdy, nawet osoby, które nie spełniają żadnego spośród tzw. kryteriów społecznych.

Druga część naboru, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości, polega na zweryfikowaniu zdolności czynszowej, czyli sprawdzeniu czy dochód przyszłych najemców, np. pensja z tytułu umowy o pracę, w połączeniu z dodatkowymi wpływami, jak choćby świadczeniem 500+, umożliwią im opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto, każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitor, czyli na platformie prowadzącej Rejestr Dłużników.

– Dzięki bardzo dobrej współpracy z samorządem, który jest naszym partnerem przy realizacji tej inwestycji, będą to mieszkania z dopłatami do czynszu. Wierzę, że jest to atrakcyjna oferta nie tylko dla mieszkańców Świdnika, ale także Lublina i całego regionu – podkreśla Krystyna Wąchała – Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S.A.

W związku z wspólnie prowadzanym naborem najemców, w czwartek została zawarta umowa pomiędzy władzami miasta a spółką PFR Nieruchomości. Dzięki współpracy z samorządem przy prowadzeniu rekrutacji do mieszkań, ich przyszli najemcy będą mogli się ubiegać o dopłaty do czynszu w ramach programu „Mieszkanie na Start”.

– Niezmiernie cieszę się z podpisania umowy oraz z faktu, że już niebawem rusza nabór wniosków. To ważna inwestycja. Miasto dynamicznie się rozwija, nasza społeczność powiększa się i potrzebujemy nowych projektów i osiedli. Zawsze stawiam na ludzi i rodzinę. Z satysfakcją obserwuję, jak Świdnik staje się miastem, w którym młodzi ludzie chcą zapuszczać korzenie – mówi burmistrz Waldemar Jakson.

Mieszkanie Plus w Świdniku to dwa trzypiętrowe bloki, które pomieszczą 108 mieszkań o średnim metrażu 50 mkw. Najwięcej będzie lokali dwu- i trzypokojowych, jednak  nie zabraknie kawalerek, a także M4. Ich budowa przebiega zgodnie z harmonogramem. Zakończenie prac jest planowane na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2021 roku.

  • Uchwała Rady Miasta Świdnik w sprawie przyjęcia zasad przeprowadzenia naboru wniosków o zawarcie umowy najmu, w tym określenia kryteriów pierwszeństwa, zasad przeprowadzania oceny punktowej oraz wysokości obowiązkowej kaucji dla mieszkań w ramach programu „Mieszkanie Plus” w Świdniku http://g.ekspert.infor.pl/…/U81/2020/185/3601.pdf…

Last modified: 4 lutego 2021