Mieszkania do naboru

Autor: |

Wnioski o najem lokali w ramach programu Mieszkanie Plus będzie można składać od 15 marca. Na wypełnienie dokumentów jest miesiąc, ale jak się okazuje, czas złożenia wniosku też może mieć znaczenie.

W Biuletynie Informacji Publicznej świdnickiego ratusza zostało zamieszczone ogłoszenie o naborze wniosków do świdnickiej edycji programu Mieszkanie Plus. Chętni mogą również przejrzeć dokładną instrukcję wypełniania dokumentów i zapoznać się ze wszystkimi etapami naboru do programu. Wszelkie informacje na ten temat, łącznie ze specjalnym informatorem, znajdą na stronie internetowej www.swidnik.mdr.pl.

– To ważna inwestycja. Miasto dynamicznie się rozwija, nasza społeczność powiększa się i potrzebujemy nowych projektów i osiedli. Z satysfakcją obserwuję, jak Świdnik staje się miastem, w którym rodziny chcą zapuszczać korzenie – mówi burmistrz Waldemar Jakson.

Wnioski będzie można składać przez miesiąc, od 15 marca do 15 kwietnia, wyłącznie poprzez generator dostępny na stronie internetowej www.swidnik.mdr.pl.

Chętni będą musieli również dostarczyć do Urzędu Miasta dokumenty, które potwierdzą spełnienie przez nich kryteriów pierwszeństwa w naborze do programu. Na podstawie przyznanych punktów zostanie stworzona lista najemców. Zgodnie z kryteriami pierwszeństwa, przyjętymi przez Radę Miasta, na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in. osoby, które nie mają własnego mieszkania lub domu, płacą podatki w Świdniku, mają nie więcej niż 35 lat, posiadają dzieci, samotnie je wychowują lub mają Książeczki Mieszkaniowe założone przed 1990 rokiem. Warto jednak dodać, że o Mieszkanie Plus w Świdniku może się ubiegać każdy, nawet osoby, które nie spełniają żadnego spośród tzw. kryteriów społecznych.

Jak się okazuje, znaczenie może mieć również czas. Jeśli więcej niż jeden najemca otrzyma taką samą liczbę punktów, wówczas pod uwagę będzie brany termin złożenia wniosku (dzień i godzina).

Co istotne, każdy starający się o mieszkanie oraz osoby dorosłe wchodzące w skład gospodarstwa domowego, zostaną sprawdzone w BIG InfoMonitor oraz KRD Biuro Informacji Gospodarczej S.A. w celu potwierdzenia, że nie posiadają żadnych przeterminowanych zadłużeń.

Jakie mieszkania?

Mieszkanie Plus w Świdniku to dwa trzypiętrowe bloki, które pomieszczą 108 mieszkań o średnim metrażu 50 mkw. Najwięcej będzie lokali dwu- i trzypokojowych, jednak  nie zabraknie kawalerek, a także M4. Ich budowa przebiega zgodnie z harmonogramem. Zakończenie prac jest planowane na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2021 roku.

Gdzie szukać informacji?

Wszelkie informacje dla zainteresowanych programem można znaleźć:

Last modified: 12 lipca 2021