Miejskie rowery coraz bliżej

Autor: |

fot. www.lubelskirower.pl

fot. www.lubelskirower.pl

Wkrótce rozpocznie się montaż stacji rowerowych w naszym mieście. Będziemy mogli korzystać z nich od pierwszego kwietnia.

Decyzja o rozbudowie Lubelskiego Roweru Miejskiego podjęta została już w ubiegłym roku. Inwestycja realizowana będzie wspólnie przez samorządy Lublina, Świdnika i powiatu świdnickiego. W Lublinie powstanie 40 nowych stacji, z 400 jednośladami. Nasza gmina zamierza zbudować 3 stacje z 21 pojazdami i przeznaczy na to 350 tys. zł. Powiat dołoży kolejne 2 stacje, z 20 rowerami, za 260 tys. zł. W Świdniku, gminne wypożyczalnie powstaną przy ul. Niepodległości (między budynkami 32-34), przy Centrum Kultury oraz przy skrzyżowaniu ul. Klonowej i Akacjowej. Dostępnych będzie przy nich po 7 rowerów oraz po trzy puste miejsca dla tych, którzy będą chcieli pozostawić tam swoje jednoślady. Stacje powiatowe pojawią się przy skrzyżowaniu ul. Racławickiej i Wyszyńskiego oraz przy Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej. Przy nich będzie 15 miejsc, w tym pięć pustych.

 – Wszystko ma być przygotowane do końca marca, choć wykonawcy deklarują, że uda im się zakończyć prace już w połowie miesiąca – mówi Aleksandra Dyjak, rzecznik UM.

Świdnicki Rower Miejski będzie działać na tych samych zasadach, co istniejące już wypożyczalnie w Lublinie. Tam za maksymalnie 20 minutową przejażdżkę nie płacimy nic, a jazda do godziny kosztuje jedynie złotówkę.

Last modified: 2 czerwca 2020