Miejsce przyjazne pierwszej pomocy

Autor: |

fot. www.facebook.com/LublinAirport

Port Lotniczy Lublin w Świdniku dołączył do ogólnopolskiej kampanii społecznej Potrafiszpomoc.pl, realizowanej przez Fundację Primum Auxilium. To akcja mająca przełamać strach przed udzielaniem pierwszej pomocy oraz przypomnienie, że w sytuacji zagrożenia życia liczy się każda sekunda.

W różnych częściach terminala umieszczono specjalne naklejki z kodem QR. Po ich zeskanowaniu, na telefonie pokażą się informacje o tym, jak prawidłowo zareagować, gdy jesteśmy świadkami sytuacji zagrażającej życiu. Komunikaty wyświetlane są w trzech językach: polskim, angielskim i rosyjskim.

Pomóż pomagać

Na portalu www.zrzutka.pl/nv3yxb trwa zbiórka na dalszy rozwój kampanii. Środki zostaną przeznaczone na rozbudowę strony www.potrafiszpomóc.pl, gdzie można znaleźć informacje o tym, jak udzielić pierwszej pomocy i jak prawidłowo zareagować, a docelowo stworzenie Centrum Pierwszej Pomocy. Zrzutka pomoże również w utrzymaniu fundacji.

Bez lotów i do Wielkiej Brytanii

O północy, z 21 na 22 grudnia, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, zawieszone zostały połączenia lotnicze pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Podróże nie są możliwe również z i do lotniska w Świdniku. Decyzja jest spowodowana pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa. Wirus wykryto głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii.

Zgodnie z rozporządzeniem, połączenia nie będą realizowane do 6 stycznia. Oznacza to, że ze świdnickiego lotniska nie polecimy, m.in. do Londynu Luton oraz Doncaster Sheffield.

– Na pewno ta decyzja będzie wiązała się z mniejszą liczbą obsłużonych przez nas pasażerów – mówi Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin.

Last modified: 23 grudnia 2020