Memoriał dla KPS Siedlce

Autor: |

W XVI Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik najlepsza okazała się drużyna KPS Siedlce, która najpierw pokonała LUK Politechnikę Lublin, a w finale Polski Cukier Avię Świdnik.

W piątkowy wieczór oglądaliśmy spotkanie Polskiego Cukru Avii Świdnik z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Świdniczanie nie dali rywalom szans w dwóch pierwszych setach, wygrywając odpowiednio do 22 i 17. Do pracy wzięli się jednak goście, którzy w trzeciej partii pokonali Avię 25:23. W czwartym secie od początku dominowali żółto-niebiescy, którzy pewnie wygrali go do 18.

Dużo więcej emocji było w drugim, piątkowym spotkaniu. KPS Sielce pokonał niespodziewanie LUK Politechnikę Lublin 3:2. Pierwszego seta, ku zdziwieniu publiczności, gładko wygrali siedlczanie. W kolejnych dwóch lepsi okazali się zawodnicy z Lublina. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem faworyta, znów klasę pokazała drużyna z Siedlec. Najpierw wygrali czwartego seta 25:23, a później pokonali ekipę Macieja Kołodziejczyka w tie-breaku 15:12.

W rywalizacji o trzecie miejsce niespodzianki już nie było, choć w pierwszy secie lepsza była Lechia. W każdym kolejnym wyższość pokazał zespół z Lublina, wygrywając ostatecznie 3:1.

Finał zaczął się od łatwej wygranej Avii w pierwszym secie 25:17. Niestety, w każdym kolejnym lepiej zagrali goście. Swoją dominację pokazali szczególnie w ostatniej partii, którą zwyciężyli 25:19.

Polski Cukier Avia Świdnik – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:22, 25:17, 23:25, 25:18)

LUK Politechnika Lublin – KPS Siedlce 2:3 (17:25, 25:23, 25:21, 25:22, 12:15)