„Mazowsze” u św. Kingi

Autor: |

Tegoroczne „Muzyczne wieczory u św. Kingi” rozpocznie koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Spotkanie pod tytułem „Pieśni Ludowe” odbędzie się 23 maja, o godz. 19.00. Wstęp wolny.

W Świdniku zaprezentują się soliści, chór i orkiestra zespołu, pod dyrekcją Jacka Bonieckiego i z przygotowaniem Mirosława Ziomka, ukazując bogactwo polskich pieśni ludowych, które na stałe zagościły w repertuarze „Mazowsza”. Do większości z nich muzykę napisał Tadeusz Sygietyński, natomiast adaptacji tekstów ludowych dokonała Mira Zimińska-Sygietyńska.

Koncert, zorganizowany przez Stowarzyszenie i Chór Świętej Kingi w Świdniku, realizowany jest ze środków Budżetu Obywatelskiego Gminy Miejskiej Świdnik. W głosowaniu projekt otrzymał 1095 głosów mieszkańców.

– Serdecznie zapraszamy na wieczór pełen artystycznych wrażeń. Liczba widzów będzie zgodna z wytycznymi i reżimem sanitarnym. Na zewnątrz ustawimy telebim, więc będzie również możliwość obejrzenia koncertu na świeżym powietrzu – mówi Magdalena Celińska ze stowarzyszenia. Dodaje: – Wcześniejsze spotkania, organizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego, promujące muzykę literacką z wartościowym tekstem, wykonywaną przez znanych i lubianych artystów, cieszyły się ogromną popularnością i uznaniem wśród mieszkańców. Mamy nadzieję, że nasze tegoroczne propozycje również przypadną im do gustu.

Last modified: 24 maja 2021

Accessibility Toolbar

Zmień język »