Mateusz wciąż czeka na pomoc

Autor: |

Fot. siepomaga.pl
Mateusz Szacoń z Lublina wciąż walczy o powrót do zdrowia. 19-latek choruje na nowotwór tkanek miękkich, mięsaka Ewinga.

O historii Mateusza pisaliśmy już wielokrotnie. Walczy z bardzo groźną i złośliwą odmianą nowotworu. Guz jest duży i umiejscowiony w miednicy. Niestety został wykryty kilka miesięcy za późno. 19-latek, jego rodzina i przyjaciele nie poddali się i stanęli do walki z niebezpiecznym przeciwnikiem.

Leczeniem chłopaka zajął się Instytut Matki i Dziecka w Warszawie. Mateusz dostał megachemię. Oprócz niej potrzebuje leku, który jest niezbędny w terapii mięsaka Ewinga. Niestety jest on drogi i nierefundowany. Jego koszt to około 300 tysięcy złotych.

Na stronie internetowej www.siepomaga.pl/mateusz-szacon wciąż prowadzona jest zbiórka na leczenie Mateusza. Do tej pory konto przyłączyło się do niej 3000 osób, którzy wpłacili ponad 194 tys. złotych. Do końca zbiórki brakuje około 112 tys. zł.

Pieniądze zbierane są także na Facebooku, na grupie „Licytacje dla Mateusza. Bazarek”. Obecnie liczy ona 767 członków. Zasady akcji są proste. Aby wziąć w niej udział należy wejść na profil grupy, wystawić przedmiot do licytacji oraz podać kwotę wywoławczą. Podbijanie cen odbywa się w komentarzach. Osoba, która zaproponuje największą sumę, wygrywa. Uzyskane w ten sposób pieniądze zasilają konto Mateusza.

Chętni mogą również przekazać 1% podatku. Numer KRS: 0000396361 oraz cel szczegółowy: 0067405 Mateusz.

Last modified: 25 marca 2021