Mateusz Siwicki gra dalej

Autor: |

Powoli krystalizuje się skład drużyny Polskiego Cukru Avii Świdnik. Trzecim środkowym, który przedłużył kontrakt z dumą lotniczego miasta jest Mateusz Siwicki.

Urodzony w 1996 roku zawodnik przyszedł do świdnickiego klubu przed sezonem 2021/2022 z Gwardii Wrocław. Cały sezon był dla niego niezwykle pechowy przez chorobę, z którą się zmagał. Mimo dłuższej nieobecności udało mu się zdobyć dla żółto-niebieskich 133 punkty.

– Bardzo się cieszę, że przez kolejny sezon będę reprezentować żółto-niebieskie barwy. Klub cały czas się rozwija i pokazuje, że chce z roku na rok poprawiać miejsce w tabeli. Mamy wspaniałych kibiców, którzy niejednokrotnie udowodnili, że są najlepsi w tej lidze i kilka razy nasza hala odleciała – za co im dziękujemy. Mam nadzieję, że sprawimy wiele niespodzianek i następny sezon będzie jeszcze bardziej owocny dla naszej drużyny i razem odniesiemy dużo zwycięstw. Osobiście mam dużo do udowodnienia w nowym sezonie i chcę dać o wiele więcej jakości na środku siatki. Do zobaczenia – powiedział Mateusz Siwicki.

Na Mateusza bardzo liczy także trener Witold Chwastyniak: – Mateusz Siwicki, z uwagi na chorobę, nie miał wielu okazji, by pokazać się na parkiecie. Mimo długiej przerwy poziom gry reprezentowany przez tego środkowego był zawsze wysoki. To jeden z czołowych zawodników grających na tej pozycji w TAURON 1. Lidze. Cieszę się że zostaje z nami na kolejny sezon.

Last modified: 17 czerwca 2022

Zmień język »