Mateusz Rećko zostaje w Avii

Autor: |

Miejski Klub Sportowy Avia Świdnik poinformował o podpisaniu nowego kontraktu ze swoim siatkarzem. Jest nim atakujący Mateusz Rećko.

Niespełna 23-latek pochodzi z Sokółki na Podlasiu. Grał w takich klubach, jak: MOS Wola Warszawa, AZS Częstochowa, Buskowianka Kielce czy BAS Białystok. Do drużyny Polskiego Cukru Avii Świdnik dołączył przed sezonem 2020/2021. W minionej kampanii na parkietach TAURON 1. Ligi zdobył łącznie 405 punktów dla żółto-niebieskich. Pięciokrotnie był wybierany najlepszym graczem meczu.

– Cieszę się, że wraz z prezesem doszliśmy do porozumienia i w przyszłym sezonie znów będę bronił barw Avii. Widzę w Świdniku ogromny potencjał na rozwój siatkówki i chciałbym przyłożyć do tego rękę, nie tylko w przyszłym sezonie, ale może także w kolejnych latach, miejmy nadzieję, że kończąc awansem do PlusLigi. Wierzę, że gdy tylko kibice wrócą na halę, to grając w „siedmiu” na boisku, będzie to możliwe. Miniony sezon mogę uznać za bardzo dobry, mimo że mogliśmy wygrać więcej spotkań czy nawet wierzyliśmy, że strefa medalowa jest w naszym zasięgu, trzeba pamiętać, że jako beniaminek przed startem sezonu byliśmy spisywani na straty, a wręcz spadek. Ostatecznie zajęliśmy naprawdę satysfakcjonujące szóste miejsce – powiedział M. Rećko.

Zadowolenia z pozostania atakującego nie kryje także trener Avii, Witold Chwastyniak: – Mateusz ma za sobą bardzo udany sezon. Był jednym z filarów zespołu. Swoją postawą pokazał, że należy do czołowych atakujących tej ligi. Mimo młodego wieku, cechuje go duża dojrzałość i opanowanie. Jest to zawodnik bardzo ambitny, pracowity, chcący się rozwijać i dążący do realizacji sportowych celów. Bardzo się cieszę, że zostaje z nami na kolejny sezon.

Last modified: 30 kwietnia 2021