Masz „Pomysł na firmę”? Weź udział w konkursie

Autor: |

Trwa IV edycja konkursu dla przedsiębiorczych “Pomysł na firmę”, organizowanego przez Gazetę Wyborczą i Raiffeisen Bank Polska SA. W tym roku dla ludzi odważnych czeka 300 tys. zł.

Osoby z najlepszymi pomysłami otrzymają dofinansowanie działalności gospodarczej w postaci nagrody pieniężnej: jedna główna w wysokości 100.000 zł netto oraz cztery wyróżnienia – w wysokości 50.000 zł netto.

Konkurs trwa do 15 września 2011 r. W poprzednich edycjach konkursu organizatorzy rozdali ponad 700 tys. zł. Pomogli założyć m.in.: teatr lalek, przedszkole, zakład biomasy, firmę produkującą kolektory słoneczne czy… hodowlę ślimaków.

Aby otrzymać dotację pomysł musi być dokładnie przemyślany, z analizą finansową na kilka lat. Planowany biznes, w zamyśle organizatorów ma stać się stałym źródłem utrzymania. Niezbędna jest również analiza konkurencji, przyszłych dochodów i kosztów, alternatywnych scenariuszy rozwoju sytuacji rynkowej. Dotyczy to jednoosobowych firm, jak i wielkich korporacji, planujących kolejne inwestycje. Organizatorzy konkursu zachęcają do stawiania sobie ambitnych celów, ale zaznaczają iż potrzebne jest myślenie o ryzyku i ostrożność w wydawaniu pieniędzy i planowaniu.

W konkursie może wziąć udział osoba fizyczna, która spełni jednocześnie poniższe warunki:

1. jest pełnoletnia,

2. będzie zatrudniała nie więcej niż 9 osób,

3. w dniach 28.06 – 15.09.2011 r. wyśle opis swojego pomysłu na firmę

4. wyśle biznesplan w wersji elektronicznej na adres: pomyslnafirme@raiffeisen.pl;

5. otrzymaną nagrodę przeznaczy na działalność gospodarczą opisaną w biznesplanie przesłanym na konkurs.

Biznesplany będą oceniane pod względem

• oryginalności (tj. niepowtarzalności pomysłu),

• pomysłowości (tj. stopień kreatywności pomysłu),

• innowacyjności (na ile pomysł na firmę jest pionierski, wykorzystujący nowe technologie, techniki itp.)

• przedsiębiorczości autora (tj. determinacja w dążeniu do realizacji wyznaczonych celów, umiejętność pokonywania trudności, silne ukierunkowanie na sukces).

Więcej informacji o konkursie znajdziesz w serwisie DofinansowanieDlaFirm.pl

E-mail: kontakt@dofinansowaniedlafirm.pl

Last modified: 3 września 2020