Marysia potrzebuje naszej pomocy

Autor: |

fot. www.facebook.com/wspieramymarysie
Marysia musi jechać do Rzymu – poinformowali rodzice młodej świdniczanki, u której w 2018 roku zdiagnozowano złośliwy nowotwór mózgu. Kilka dni temu stan dziewczynki dramatycznie się pogorszył. Została przyjęta do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie, gdzie zdiagnozowano u niej sepsę. W płynie mózgowym 5-latki ponownie pojawiła się też groźna bakteria, dlatego podjęto decyzję o jej leczeniu w Rzymie.

Od 3 lat Marysia Szlązak pozostaje pod opieką lekarzy ze Szpitala Pediatrycznego Dzieciątka Jezus w Rzymie.

– Skontaktowaliśmy się z lekarzami, którzy doskonale znają jej przypadek. Zgodzili się na natychmiastowe przyjęcie jej do szpitala. Sepsa postępuje gwałtownie, dlatego każdy dzień i każda godzina zmieniają stan Marysi – tłumaczą rodzice dziewczynki.

Transport medyczny oraz leczenie 5-latki we Włoszech to koszt blisko 160 ty. zł. Wczoraj, na stronie www.siepomaga.pl/wspieramy-marysie ruszyła już zbiórka funduszy. Do pełnej kwoty brakuje jeszcze 27 tys. zł.

– Póki Marysia jest jeszcze wydolna oddechowo i kontaktowa, nadaje się do transportu. Pierwszy możliwy lot możliwy jest już w najbliższy piątek, 15 października! Trzeba działać błyskawicznie, dlatego prosimy o pomoc – apelują rodzice.

Last modified: 15 października 2021

Zmień język »
Skip to content