Mają haka na raka

Autor: |

Już jutro, 23 lutego odbędzie się finał ogólnopolskich działań edukacyjnych, promujących profilaktykę nowotworową. Akcja pod hasłem “Mam haka na raka” organizowana jest przez uczniów II LO w Świdniku.

Głównym zadaniem uczestników jest jak najszersze propagowanie powyższej tematyki, co wiąże się z uzyskaniem patronatów wielu instytucji, przeprowadzeniem prelekcji dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, organizowaniem różnego rodzaju zbiórek i akcji w obrębie województwa.

W II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku powstało 4 pięcioosobowych grup. Ich zadaniem jest zapoznanie się z podstawowymi informacjami na temat profilaktyki i leczenia nowotworów płuc, a następnie przekazanie zdobytej wiedzy jak największej liczbie osób, nie tylko w szkole, ale także w środowisku lokalnym.

Dzień Hakowicza organizowany jest w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego “Mam haka na raka” od patronatem m.in.: Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rzecznika Praw Dziecka, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Polskiej Unii Onkologii.

Program spotkania:

10.30 – spotkanie młodzieży na placu Konstytucji 3-go Maja

11.00 – uroczyste rozpoczęcie Dnia Hakowicza

(sala gimnastyczna Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1)

  • przedstawienie zaproszonych gości 
  • prezentacja działań grup II LO realizujących program “Mam haka na raka” 
  • prezentacja materiałów dotyczących raka jelita grubego i profilaktyki raka jelita grubego 
  • występy artystyczne
13.00 – zakończenie Dnia Hakowicza
Zapraszamy!

Last modified: 1 lipca 2020